Авторизація

» » » Аудит «Укроборонпрому» має проводити авторитетна міжнародна компанія з високим рівнем довіри – Президент

Аудит «Укроборонпрому» має проводити авторитетна міжнародна компанія з високим рівнем довіри – Президент
[/i]

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам наголосив, що зробить усе можливе, щоб міжнародний аудит концерну «Укроборонпром» розпочався якомога швидше.
«Я буду докладати максимум зусиль, щоб він розпочався як найскоріше. Зараз Уряд разом з РНБОУ мають розпочати процедуру підбору аудитора. Це має бути репутабельна міжнародна компанія з відповідним рівнем довіри. Ще раз наголошую, що це є і в нашому Стратегічному оборонному бюлетені і в законі про національну безпеку. Це є ті плани, які ми планували заздалегідь, і пов’язано це з нашою інтеграцією в НАТО», - наголосив Президент. Він припустив, що тендер на визначення аудитора може бути до двох місяців, а сам «аудит має бути завершений в цьому році».
«Крім аудиту, там має бути ревізія. І ревізію мають проводити наші правоохоронні органи. І ревізію має проводити наша аудиторська служба, яка проаналізує контракти, яка буде мати доступ, в тому числі і до таємних документів, і яка матиме можливість у випадку знайдених порушень точно їх усунити і проінформовати про це суспільство», - зазначив Петро Порошенко.
Говорячи про відкритість аудиту Президент додав, що якщо аудит буде проведений міжнародною компанією, то аудит буде оприлюднений.
«І це будуть незалежні висновки. Незалежність гарантується іменем компанії. Було б дуже добре, якщо б це була одна з компаній Великої четвірки чи Великої п’ятірки (найбільші у світі компанії, які надають аудиторські і консалтингові послуги – ред.), яка має бездоганну репутацію. Ми це робимо для укріплення довіри», - додав Глава держави.
«Чому довіра так важлива? Бо «все для армії» - це був мій принцип протягом останніх п’яти років. Ми мали зробити усе, щоб не просто зупинити агресора. Армія є опорою нашого суверенітету. Ні Будапештський меморандум, який не діє, ні будь-які підписані договори, а – армія», - наголосив Президент.
«Ми побудували армію, вона входить в десятку найсильніших та найефективніших армій Європи, хоча військовий бюджет України далеко за межами першої двадцятки. Це означає, що кожна копійка, яка сьогодні витрачається, витрачається з неменшою ефективністю ніж в країнах Європи», - додав Петро Порошенко. При цьому він підкреслив важливість принципу  «нульової толерантності до корупції».
Глава держави особливо підкреслив, що сьогодні армія нагодована, оснащена, вдягнута, військові мають де жити і добре вмотивовані, і армія має бути і добре озброєна.
Президент також зазначив, що у 2014 році Україні ні довіряв ніхто. «Проти України діяло ембарго на постачання зброї, які були запроваджені за часів Януковича. Ми не могли купити двигун, нам не продавали, в тому числі і колишнє радянське озброєння. Працювало ембарго. І в цих умовах ми мали забезпечити відповідною бронетехнікою і озброєнням, засобами радіоелектронної боротьби нашу армію», - додав він.
Глава держави підкреслив, що необхідно забезпечити прозорість в державному оборонному замовленні. «Наголошую, що це буде новація. Буде повністю вивчено міжнародний досвід, будуть доступні, оприлюднені не тільки обсяги контрактів, але й ціни», - зауважив він.
Президент повідомив також, що вже зараз готуються міністерствами та відомствами законодавчі зміни у відповідності до рішень РНБОУ, які будуть ним як суб’єктом законодавчої ініціативи, внесені на розгляд парламенту як невідкладні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930