Авторизація

» » » Олексій Фазекош: Українська адвокатура обов’язково отримає захист на міжнародному рівні (ВІДЕО)

Олексій Фазекош: Українська адвокатура обов’язково отримає захист на міжнародному рівні (ВІДЕО)

Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош закликав представників Міжнародної комісії юристів, які перебувають з місією в Україні, зазначити у своєму звіті про загрози для незалежності адвокатури в результаті можливого прийняття законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055.
Олексій Фазекош: Українська адвокатура обов’язково отримає захист на міжнародному рівні (ВІДЕО)

Це сталося під час круглого столу «Міжнародні механізми захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності», який Національна асоціація адвокатів України провела спільно з МКЮ у Києві 6 березня 2019 року.

Зокрема, Олексій Фазекош нагадав присутнім про те, що усі конференції адвокатів регіонів та ради адвокатів регіонів зверталися до парламенту з приводу неприйнятності законопроекту 9055: «Ми просимо про допомогу, про об’єктивність і європейський підхід, тому що існування адвокатури має відповідати європейським стандартам і європейському вибору. Значним ризиком законопроекту він назвав кардинальні зміни системи адвокатського самоврядування. «Конфедеративна модель адвокатури», за словами очільника закарпатських адвокатів, не зможе бути створена на практиці через непродумані процедури виборів до органів адвокатського самоврядування. Відтак, чинна система буде демонтована, а нова навряд чи постане.
Олексій Фазекош: Українська адвокатура обов’язково отримає захист на міжнародному рівні (ВІДЕО)

Олексій Фазекош закликав міжнародних експертів оцінювати спроби реформувати адвокатуру в широкому контексті реформування правоохоронної системи, яке не можна назвати вдалим. «На сьогодні ми можемо констатувати, що так звана реформа правоохоронної системи провалилася. Неефективна судова система, абсолютно неефективна реформа МВС і прокуратури. Залишилося зробити залежним інститут адвокатури, і тоді можна ставити на європейському виборі крапку. Тобто, розглядати те, що відбувається з адвокатурою, можна лише в контексті реформування правової системи, в ході якої знищуються базові принципи функціонування правової держави», - сказав Олексій Фазекош.
Олексій Фазекош: Українська адвокатура обов’язково отримає захист на міжнародному рівні (ВІДЕО)

До речі, це хоча й перший такий спільний захід НААУ з Міжнародною комісією юристів, але не останній. Як повідомив Керівник Секретаріату Ради адвокатів України Вадим Красник у коментарі для "Вектор ньюз", "ще у листопаді 2018 року НААУ та Міжнародна комісія юристів уклали Меморандум про співпрацю в галузі міжнародного захисту прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності. Документ підписали в ході візиту делегації НААУ до Женеви Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ Ганна Боряк та генеральний секретар МКЮ Саман Зія-Заріфі. І ось 6 березня проведений наш перший спільний захід, присвячений міжнародним аспектам захисту прав адвокатів. Попередньо ми провели зустріч з колегами з Женеви, під час якої передали документи та розповіли про факти, які свідчать про кричущі випадки порушень гарантій адвокатської діяльності. Звичайно, що в цьому контексті ми не могли не згадати й про негативну реакцію адвокатів щодо законопроекту №9055".

В свою чергу голова Комітету захисту прав адвокатів Ганна Боряк наголосила на тому, що законопроект перетворить адвокатів на другорядних учасників процесів, оскільки їхні професійні права будуть значно обмежені, а секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников заявив, що законопроект містить реальний ризик втрати необхідних інструментів для захисту прав та інтересів громадян.

Крім того, учасники круглого столу ще раз наголосили на тому, що вищий орган адвокатського самоврядування – з’їзд адвокатів – 15 лютого ухвалив резолюцію щодо неприйнятності законопроекту №9055 і закликали повернути його суб’єкту законодавчої ініціативи. У резолюції узагальнено всі зауваження до змісту законопроекту, і документ уже направлено кожному депутату Верховної Ради.
Олексій Фазекош: Українська адвокатура обов’язково отримає захист на міжнародному рівні (ВІДЕО)

Експерти МКЮ дуже уважно вислухали усіх адвокатів, і запевнили, що вони обов’язково нададуть рекомендації як з приводу загального стану адвокатури в Україні, так і стосовно проекту 9055 у своєму звіті, який вони очікують завершити через 2-3 місяці. «Дуже часто адвокати різних країн вважають, що їх проблеми унікальні, і саме щодо них зараз відбувається тиск з боку влади чи інших структур. Однак можу вас запевнити, що, на жаль, проблеми, з якими адвокати стикнулись в Україні, не є поодинокими. Разом з тим, ми відчули занепокоєність, з якою адвокати України говорять про так звану реформу адвокатури, і зокрема щодо законопроекту №9055, і ми у своєму звіті надамо йому оцінку перш за все і виключно з точки зору європейських цінностей та міжнародних стандартів», - зазначив у коментарі для «Вектор ньюз» представник МКЮ Тимур Шакіров.

Довідково: круглий стіл "Міжнародні механізми захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності" відбувся за участю директора програм МКЮ у Європі та Центральній Азії Розін Піллай, в.о. президента Асоціації адвокатів Нідерландів Моніки Бремер, адвоката Швейцарії Жозеф Алкату, старшого юридичного радника Європейської програми МКЮ Тимура Шакірова, юридичного консультанта програми Марії Рудько.
Олексій Фазекош: Українська адвокатура обов’язково отримає захист на міжнародному рівні (ВІДЕО)


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31