Нові процесуальні кодекси передбачили широкі можливості сторін користуватись послугами експертів, формуючи правову позицію. Та на практиці сприйняття суддями державних, приватних, атестованих та не атестованих Міністерством юстиції експертів є різним. Тому експерти хочуть оскаржити ряд положень нормативних актів, які, на їхню думку, є дискримінаційними.
Трапляється, що саме документ, що підтверджує кваліфікацію, а не сама кваліфікація фахівця є фактором, який визначає долю його висновку у ході процесу. Такий підхід експерти вважають дискримінаційним. Та ладні не лише оскаржити окремі положення нормативних актів у суді, а й поставити під сумнів їх конституційність.
Саме таке обговорили учасники Комітету з судової експертизи Асоціації адвокатів України під час першого засідання, на якому був присутній кореспондент
«ЗіБ». По допомогу у розробці алгоритму звернення до Феміди експерти планують звернутись до адвокатів-членів ААУ. В свою чергу, зазначив голова Комітету Геннадій Пампуха, експертний комітет готовий всіляко сприяти роботі колег з Асоціації та надавати їм консультації з питань, що стосуються проведення експертиз.
Паралельно з підготовкою позову, члени Комітету спробують прискорити процес прийняття нового експертного закону. В його основу мають лягти доробки, викладені у законодавчих ініціативах, вже зареєстрованих у Верховній Раді.
Також сьогодні були обрані заступник голови Комітету та відповідальний секретар. Ними стали експерт Андрій Омельченко та Любов Чепова відповідно.
Закон і БізнесМатеріали за темою
Завантажити більше публікаційКоментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —
[url=http://zib.com.ua/ua/comments/136432.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/136432.html][url=#][/url]
Долучайтесь до нас у Facebook