На відміну від результатів спільних засідань з іноземними експертами, у колегії Вищої кваліфікаційної комісії суддів у 90% випадків не погоджуються із думкою вітчизняних дослідників доброчесності. Або взагалі відмовляються брати їх до уваги.
Як підрахували у ГРД, після перших 3 днів співбесід із 47 претендентами на місця у касаційних судах, лише в одному з 10 випадків колегії підтримали негативний висновок ради. Адже суддя-кандидат не зміг переконливо пояснити джерела походження майна. До того ж, як зауважила ГРД, ухвалював рішення, не перебуваючи на роботі.
Ще в одного претендента, як виявилося, не вистачає стажу, необхідного для судді ВС.
У подальшому ситуація дещо змінилася: із 76 кандидатів, яких розглядали на наступних 3 засіданнях, одразу 12 припинили участь у конкурсі. Щоправда, у вирішенні долі багатьох з них оголошено перерву.
Щоправда, 4 негативні висновки в колегіях ВККС відмовилися брати до уваги, посилаючись на те, що вони надійшли після спливу 10-денного строку, що залишався до дня співбесіди. Зокрема, вони стосувалися двох членів Вищої ради правосуддя, які беруть участь у конкурсі. Хоча, за твердженнями членів ради, документи були надіслані лише через годину після опівночі, а в одному випадку запізнення склало взагалі кілька хвилин.
Такий формалізм у ГРД
розцінили як порушення раніше досягнутих домовленостей, відповідно до яких ВККС не підходитиме до визначення строків надто формально і прийматиме висновки, надіслані протягом ночі. Й вбачають у тому свідоме ухилення від оцінки доброчесності кандидатів.
https://zib.com.ua/Матеріали за темою
Завантажити більше публікаційКоментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій —
[url=http://zib.com.ua/ua/comments/136327.html]Читати всi
[url=http://zib.com.ua/ua/print/136327.html][url=#][/url]
Долучайтесь до нас у Facebook