Авторизація

» » » Луценко: Закликаю не вішати ярлики

Луценко: Закликаю не вішати ярлики

Луценко: Закликаю не вішати ярлики
Луценко: Закликаю не вішати ярлики
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Слідство дасть оцінку кожній посадовій особі в міру знайдених доказів. Хтось буде винним у свідомому розкраданні бюджету, а хтось відповідатиме за службову недбалість. Однак, наразі не потрібно робити винними у розкраданні армії тільки міністрів, начальників генштабу, керівників спецекспорту.
Про це на засіданні ТСК щодо розкрадань в армії (2004-2017 років) заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко.
«Я не перший раз в парламенті. До того ж у різних статусах. З повагою ставлюся до права парламенту створювати ТСК. Але закликаю утриматися від оцінок про те, що тут точно є змова міністра з керівництвом Росії. Це не встановлено слідством», – наголошує генпрокурор.
Серед всього Юрій Луценко звертає увагу на колишнього міністра оборони України, який працював разом із урядом Януковича.
«Пан Лебедєв отримав підозру у державній зраді. Ми вважаємо, що він свідомо зірвав зовнішній економічно вигідний контракт для військово-промислового комплексу України. До слова, через кілька місяців після зриву, контакт отримала РФ. Тут ми здобули докази щодо державної зради і продовжуємо їх шукати», – запевняє генпрокурор.
Юрій Луценко підкреслює: наразі немає доказів щодо ознак державної зради у діях інших колишніх міністрів оборони.
«Кваліфікація коливається від службової недбалості до державної зради. Однак, я б хотів уникати навішуванню ярликів. Адже одна із ТСК займається тим, що оголошує винними у тяжких злочинах кого завгодно. Це неправильно ані з точки зору об’єктивної істини, ні з боку демократії», – говорить генпрокурор.
Крім того, Юрій Луценко стверджує, що міністр оборони формував списки надлишкового майна.
«Він дійсно подавав цей список на розгляд Кабміну. Після засідання відповідного урядового кабінету, де рішення ухвалювалося вузькопрофільними фахівцями, Кабмін затверджував рішення. Він делегував право реалізації майна за діючою постановою 2000 року, яка передбачала залишкову вартість», – каже генпрокурор.
Майно реалізовувалося не закордоном, адже Міністерство оборони немає на це право, зазначає Юрій Луценко.
«Як правило, реалізацією займалися підприємства «Укроборонпрому». Після певних технічних робіт, майно передавали таким суб’єктам, як «Укрспецекспорт». Тому тільки тоді, коли аудит порахує різницю принесених в бюджет коштів від реалізації майна, ми зможемо зрозуміти чи є збиток, а ми вважаємо, що він є», – додає генпрокурор.
Лише після оцінки аудиту, вирахування різниці коштів, збиток можна буде пред’являти посадовим особам, наголошує експерт.
«Хтось буде винним у свідомому розкраданні бюджету через заниження вартості при продажі, а хтось відповідатиме за недбалість, адже дав такій оборудці провернутися. Тому я хотів би керуватися духом закону. Зараз робити винними тільки міністрів, начальників генштабу, керівників спецекспорту – неправильно. Слідство дасть оцінку кожній посадовій особі в міру знайдених доказів», – запевняє генпрокурор.
Нагадаємо, раніше Генпрокурор розповів, на які загрози Янукович не відреагував як Президент і Головнокомандувач.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031