Порошенко до українців на окупованих територіях: Ми ніколи про вас не забуваємо
ZIK
Я погоджуюсь з
правилами сайту та
політикою приватностіСто років тому Україна втратила шанс здобути Незалежність через відсутність єдності між тогочасними політиками. А наприкінці ХХ століття, коли українці таки отримали власну державу, у Кремлі вирішили із цим не миритися. Саме тоді почалась гібридна війна проти України – проросійські політики ділили карту на різні частини та байдуже дивились на те, як розкрадають армію.
Про це під час виступу на Софійській площі, який транслював ZIK, заявив Президент України Петро Порошенко.
Він підкреслив: 100 років тому на Софійській площі сталась одна із найбільш знакових подій у тисячолітній історії України – проголошення акту злуки УНР і ЗУНР, об’єднання їх у єдину державу. Підтвердженням прагнень українців до соборної та суверенної країни був велелюдний Софійський майдан.
«Багатотисячна громада вітала проголошення Акту злуки. Військовий парад, синьо-жовті знамена, урочиста атмосфера, особливий, піднесений настрій та освячення дійства Службою Божою у Святій Софії. Навіть недовгої збереженої хронічки досить, аби відчути, що то було справжнє національне свято», – наголосив Порошенко.
Відтак, Акт злуки став найвищою точкою української революції та визвольних змагань початку ХХ століття.
«Українська революція продемонструвала наявний на той час колосальний державницький потенціал України. Його творили тисячі і тисячі прославлених і незаслужено забутих літераторів, музикантів, акторів, лікарів, священиків. Їхньою працею державність України з давнього спогаду перетворилась на живу мрію, а мрія стала політичною програмою», – підкреслив Порошенко.
Та водночас він зазначив: на жаль, шанс здобути незалежність тоді було втрачено. Головна причина цього – тогочасним українським політикам забракло єдності.
«Тоді не знайшлося політиків, які б змогли об’єднати народ для протистояння московській навалі. Втрата незалежності стала наслідком і втрати соборності», – вважає Порошенко.
Він підкреслив: про єдність, як про запоруку незалежності, українці згадали уже наприкінці ХХ століття. Відтак, 21 січня 1990 року «живий ланцюг» поєднав Львів із Києвом, як «видимий знак того, що настала черга відновлення Незалежності держави».
«Україна здобула незалежність, та в Кремлі із цим не збирались миритися. Буквально, із моменту проголошення нашої Незалежності почалися спроби відновлення Російської імперії. З висоти теперішнього досвіду, можемо назвати ці спроби початком гібридної війни проти України. Знаряддям для ворога стали українські політики, які малювали карту з поділом держави, ділили її на російськомовну і україномовну, байдуже дивились на те, як розкрадали армію, допомогали зав’язати газовий зашморг на шиї економіки кабальними контрактами», – зауважив Президент.
Час істини, на його думку, настав у 2014 році – перед Україною знову постала загроза втрати незалежності. Та ціною величезних жертв та зусиль її вдалось відвести під гаслом «Єдина країна». Тож у День соборності він звернувся до українців, які живуть на окупованих територіях Криму, частини Луганської та Донецької областей.
«Ми ніколи про вас не забуваємо і кожного дня працюємо для того, щоб наблизити день вашого звільнення від ворожого ярма», – підкреслив Петро Порошенко.
Як повідомлялось, 22 січня в Україні відзначають День Соборності. Святкують його в річницю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної республіки 1919 року.
Долучайтесь до нас у Facebook