Авторизація

» » » Які новинки українського видавництва можна почитати

Які новинки українського видавництва можна почитати

Далеко не для всіх і не завжди пізня осінь – це період сезонної нудьги й зневіри. Звичайно, іноді в холодний і вологий осінній день хочеться, закутавшись у теплий плед і зручно сівши в кріслі або в куточку дивана, розслабитися й відпочити від метушні й життєвих хвилювань, які все множаться й множаться, не даючи можливості хоча б трошечки відсапатися. Але чи вдається добре відпочити, якщо, опинившись удома, ми одразу ж хапаємо пульт від телевізора й починаємо посилено клацати кнопками, перестрибуючи з каналу на канал у пошуках чогось цікавого й корисного як для розуму, так і для душі?

Що можна подивитися по телевізору, щоб задовольнити свої інтелектуальні потреби й у той же час відпочити? Художній фільм? Політичну програму? Новини? Шоу? Боюся, що багато чого з того, що ми дивимося по «магічному» ящику, не сприяє активній роботі розуму, тому що телебачення вкладає в голови глядачів повністю готовий продукт. Найчастіше ми навіть не намагаємося переосмислити потік інформації, що ллється з телевізора, а просто поглинаємо цю готову до вживання, але далеко не завжди якісну телевізійну страву. Шум, яскраві картинки, страшна, а іноді й дурна інформація переповняють наш мозок, збільшуючи напруження через надмірний потік негативу, який безперервно ллється з телеефіру.

Як же найкраще вчинити, щоб одночасно відпочити, використати свій інтелект і розслабитися? Здається, це три дуже різні завдання, які вирішити одночасно просто неможливо. Проте із цими завданнями можна досить просто впоратися, застосувавши один дуже старий спосіб, простий у виконанні, доступний практично для будь-якої людини, а головне, перевірений багатьма поколіннями. І цей спосіб – читання книг! Саме книг. Не газет або глянсових журналів, а книг. Усі ми пам'ятаємо, що говорив про читання газет головний герой безсмертного роману Михайла Булгакова «Собаче серце» професор Преображенський у бесіді з Броменталем: «І — боже вас збережи — не читайте до обіду радянських газет». На зауваження Броменталя, що ніяких інших газет немає, професор Преображенський резонно помітив: «Ото ж ніяких і не читайте». Тому прислухаємося до поради професора й, щоб відпочити, не будемо читати ніяких газет. А повернемося до читання книг.

Книги дозволяють хоч ненадовго відірватися від метушні й щоденних проблем, полетіти у світ фантазій і пригод або заглибитися в незвідані таємниці наук. Тільки книга дозволяє людям використати свій інтелект настільки, наскільки дозволяє той чи інший твір, оскільки читання підштовхує розум самостійно аналізувати й переосмислювати прочитане.

Варто читати різні книги різних авторів, як українських, так і закордонних, адже у всіх різні смаки й літературні уподобання. Правило, яке говорить, що на колір і смак товариш не всяк, працює у всіх сферах життя, і книги не виняток. Але все ж хочеться, щоб українські читачі більше уваги звертали на твори українських письменників. До речі, багато наших письменників користуються заслуженою популярністю не тільки в Україні, але й за рубежем. Наприклад, такі метри українського слова, як Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Марія Матіос, Любко Дереш, Оксана Забужко й інші не менш талановиті й не менш самобутні українські письменники, добре знайомі читачам не тільки в Україні, але й у європейських країнах, таких як Німеччина, Італія, Польща й у багатьох інших. В останні роки багато українських видавництв регулярно випускають українську літературу різних жанрів і для дітей, і для дорослих.

Тільки в 2014 році багато українських письменників подали на суд читачів свої нові твори. Деякі автори вже досить давно й міцно займають помітне місце в сучасній українській літературі, а деякі молоді автори тільки починають свій шлях до сердець читачів. Не дуже давно, у серпні цього року, кілька популярних українських письменників об'єдналися й створили книгу, яка одержала назву «Жити-пити. 40 градусів життя». Одинадцять популярних українських майстрів художнього слова  — Галина Вдовиченко, Лариса Денисенко, Сергій Жадан, Ірен Роздобудько, Андрій Кокотюха, Наталка Шевченко, Мила Іванцова, Евген Положій, Наталка Сняданко, Оксана Забужко і Євгенія Кононенко — написали по оповіданню спеціально для проекту, який зачіпає тему вживання алкоголю. Кожен автор виклав своє бачення цієї неоднозначної теми, тому розповіді вийшли зовсім різними, але загалом книга вийшла досить цікавою.

Цього року Василь Шкляр, один із найпопулярніших сучасних українських письменників, також потішив своїх шанувальників новим твором — історичним романом «Маруся». Людям, які цікавляться українською книгою, але ще не встигли познайомитися із творчістю Василя Шкляра, буде цікаво прочитати більш ранні твори автора, наприклад, «Перший сніг», «Ключ», «Тінь сови», «Залишенець. Чорний ворон» і інші романи.

Ірена Карпа, досить неординарна письменниця, творчість якої вже добре знайома шанувальником української книги, теж випустила у світ свій новий роман. Цього року любителям пригод буде цікаво пуститися в захопливу подорож разом з героїнею нового роману Ірени Кропи «Baby travel. Подорож з дітьми, або Як не стати куркою».

Багато шанувальників поета, прозаїка, автора численних есе Сергія Жадана зможуть прочитати книгу «Anarchy in the Ukr.», яка вже видавалася раніше, але в 2014 році була перевидана, бо автор доповнив її новими розділами, які називаються «Луганський щоденник». Ця  книга дозволить читачеві переосмислити багато з того, що відбувалося в Україні раніше й відбувається зараз.

Українська письменниця Дара Корній в 2014 році випустила дві книги — «Зозуля зими» і «Щоденник мавки». Без сумніву, шанувальникам творчості цієї талановитої української письменниці, яка кілька років тому стала лауреатом третьої премії конкурсу «Коронація слова — 2010» за роман «Гонихмарник», буде цікаво прочитати її нові доробки.

Українські книговидавці не оминули увагою і дитячу українську книгу. Наприклад, на початку осені на полицях книгарень з'явилася чудова весела книга для дітей письменника Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько й Погане Поганисько». Українські видавництва потішили юних читачів ще одним досить неординарним твором, який написала відома художник-ілюстратор Катерина Штанко. Казкова повість «Дракони, уперед!» дозволить дітям зануритися в світ фантазій і пригод і пережити разом із героями багато незабутніх хвилин.

Чи варто перераховувати всі україномовні книжкові новинки, які побачили світ цього року? Напевно, не варто, бо ж в одній статті просто неможливо згадати всі твори сучасних українських письменників, що останнім часом з'явилися на полицях книгарень. Але якщо частіше заглядати в книгарні й звертати більше уваги на полиці з творами українських авторів, неодмінно знайдеться багато цікавих нових книг українською мовою, із якими буде приємно провести вечір. А холодна, сумовита й вогка пізня осінь – це прекрасний час, щоб відкрити сезон читання українських книг.  Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930