Авторизація

» » » Віртуальна реальність може стати новим знеболюючим

Віртуальна реальність може стати новим знеболюючим

Віртуальна реальність може стати новим знеболюючим Віртуальні ігри знімають болі у тяжкохворих пацієнтів і можуть стати частиною традиційної терапії. До таких висновків прийшли фахівці медичного центру Седарс-Синай (Hospital Cedars-Sinai) в Лос-Анджелесі. Результати дослідження опубліковані в Журналі медичних інтернет-досліджень (JMIR).

Дослідники провели експерименти з сотнею пацієнтів з хронічними болями. Медики розділили учасників на дві групи. Одна половина пацієнтів протягом 15 хвилин грала в віртуальну гру Pain RelieVR, в якій потрібно було стріляти кульками по рухомих об'єктах, інша - дивилася розслабляючі відео з краєвидами природи. У першій групі легше стало 65% учасників, у другій - 40%. Подібні результати показують і інші дослідження. Згідно з працею "Віртуальна реальність і керування болем: поточні тенденції та майбутні напрямки" (Virtual reality and pain management: current trends and future directions) Головного центру клінічних досліджень при дитячій лікарні Лос-Анджелеса, віртуальні ігри здатні вгамувати біль, заспокоїти пацієнта, відвернути від думок про медичні процедури.

За даними лабораторії фотоніки Вашингтонського університету, першу віртуальну гру з метою знизити боіль у пацієнтів розробили в 1996 році фахівці лабораторії інновацій в галузі охорони здоров'я Вашингтонського університету і регіонального опікового центру Harborview Burn Center в окрузі Кінг штату Вашингтон. Гра "Сніговий світ" використовується вже більше 20 років, щоб зняти біль у людей з важкими опіками. Пацієнти потрапляють в білий засніжене простір і кидають сніжки в сніговика.

За словами фахівців, біль багато в чому пов'язана з психікою - один і той же сигнал тіло людини може сприйняти по-різному. Під час перев'язок, промивання ран пацієнти фокусуються на болі.

Як сподіваються фахівці, з часом ігри з підтримкою віртуальної реальності зможуть замінити опіоїдів, які часто викликають залежність у пацієнтів. За даними Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США, в 2015 році розлади психіки зафіксували у 2 млн людей, які вживали опіоїди за рекомендацією лікаря. Всього 12,5 млн жителів США зловживали цими речовинами. 33 тис. чоловік померли від передозування опіоїдами.

Читайте також: MWC-2016: Віртуальна реальність і реальна конкуренція

Всього в світі, за даними ВООЗ, 15 млн чоловік страждають від опіоїдної залежності. Щорічно 69 тис. осіб помирають від передозування. Більшість вживає героїн. Однак все частіше залежними стають люди, яким опіоїди призначені.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31