
Дослідники з Університету Ноттінгем Трент (Великобританія) виявили, що спусковим механізмом розвитку серйозних серцевих недуг може стати життя в місті. Зокрема, вчені вказали на зв'язок між хворобами серця і шумом, який ніколи не стихає в умовах міського середовища.
Постійна зміна рівнів шуму призводить до збою серцевого ритму, що, в свою чергу, підвищує ризик виникнення серцевих порушень, зазначили фахівці.
Ними було проведено експеримент: протягом 45 хвилин добровільні учасники перемішалися по центру міста, маючи при собі прилади, що стежили за їх частотою серцевих скорочень. Вчені відстежували всі фізіологічні зміни, що відбувалися з організмом людей, - і зіставляли їх з даними про навколишнє середовище.
Таким чином було виявлено: коли рівень міського шуму різко змінювався, серцевий ритм у добровольців відразу ж порушувався. Як помітили дослідники, якщо такі порушення відбуваються систематично, серцево-судинні захворювання у людини розвиваються з більш високою ймовірністю.
Читайте також: Вчені знайшли причину ожиріння в роботі мозкуЗгідно з поясненням вчених, шум рефлекторно викликає відчуття небезпеки. В організмі через це виділяються стресові гормони. Високий рівень цих гормонів може бути пов'язаний з цілим набором недуг - раніше проведені дослідження вже підтверджували це.
Долучайтесь до нас у Facebook