Авторизація

» » » Як можна визначити рак

Як можна визначити рак

Як можна визначити ракЯкщо розпізнати рак на ранній стадії розвитку, то його можна вилікувати. Важливо стежити за своїм організмом, розуміти, який стан для нього вважається нормальним, і при появі відхилень звертатися до лікарів.

Про це повідомляє Ukr.Media.

Лікарі пояснюють, які сигнали нашого організму не можна ігнорувати, щоб не пропустити розвиток раку.

1. Хворобливі відчуття.
У початковій стадії це не біль, а відчуття дискомфорту в певному органі: печіння, здавлювання і тп. В онкологічній практиці більш прийнятний термін не "біль", а "больові відчуття", оскільки пухлини в початкових стадіях розвиваються безболісно, а потім з'являються відчуття, які далеко не завжди сприймаються хворим як біль.
Наприклад, відчуття чужорідного тіла за грудиною" при раку стравоходу або відчуття дискомфорту при раку шлунка. Переповнення органу вмістом – при раку шлунка, лівої половини товстої кишки призводить до відчуття повноти, здуття, а звільнення від нього до повного полегшення. Біль може бути ранньою ознакою декількох пухлин, наприклад, кісток або яєчка. Найчастіше, проте, біль – це симптом поширеного процесу.

2. Швидка втрата ваги.
Пухлина змушує організм виробляти речовини, що порушують метаболічні процеси, чому людина худне за кілька місяців. Ракова пухлина виділяє у кров продукти своєї життєдіяльності, що і викликає ознаки інтоксикації (отруєння) організму, як-то нудота, втрата апетиту і т. п. Крім того, пухлина споживає відносно велику кількість поживних речовин, що поряд з втратою апетиту веде до слабкості і втрати ваги.
У більшості людей, хворих на рак, відбувається втрата ваги в певний період хвороби. Нез'ясовне схуднення на 4-5 кг може бути першою ознакою раку, особливо раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу або легені.

3. Постійна слабкість.
Інтоксикація організму при раковому захворюванню викликає слабкість, анемію. Підвищена стомлюваність може бути важливим симптомом по мірі прогресування захворювання.
Однак стомлюваність, слабкість може виникнути і на ранньому етапі, особливо якщо рак викликає хронічну втрату крові, що зустрічається при раку товстої кишки або шлунка.

4. Підвищена температура.
Пригноблена пухлиною імунна система реагує підвищенням температури. Майже у всіх хворих рак виникає лихоманку на якомусь етапі хвороби.
Рідше підвищення температури може бути ранньою ознакою раку, наприклад, при хворобі Ходжкіна (лімфогранулематозі).

5.Задишка, кашель, хрипота

Так звані грудні симптоми раку — це кашель, задишка і хрипота. Безумовно, вони можуть бути викликані і інфекціями, і запаленнями, та іншими хворобами і недугами, але в деяких випадках такі ознаки вказують на рак легенів. Якщо ось уже більше двох тижнів у вас не проходить задишка і кашель, то негайно зверніться до лікаря. Також фахівцеві слід здатися, якщо в мокроті ви бачите кров.
Причиною хрипоти часто буває ларингіт. Це захворювання означає запалення гортані. Однак в окремих випадках хрипота — ранній симптом раку гортані. Якщо подібне нездужання мучить вас вже більше двох тижнів, сходіть на прийом до фахівця.

Читайте також: Які продукти допоможуть втратити вагу

6. Зміна стану волосся і шкіри.
Через порушення обмінних процесів відбуваються і зовнішні зміни.
Крім пухлин шкіри, деякі види раку внутрішніх органів можуть викликати видимі шкірні ознаки у вигляді потемніння шкіри (гіперпігментації), пожовтіння (жовтяниці), почервоніння шкіри (еритеми), свербежу або надлишкового росту волосся.

7. Наявність новоутворення.
У переважній більшості випадків, рак проявляє себе утворенням пухлини. Це може бути щось, що нагадує грудочку, ущільнення, виразки, бородавку, родимку і т. п.
Як виявляється рак шкіри? Про це замислюються багато людей, на тілі яких є численні родимки. Спробуємо відповісти на це питання.
Різновидом цього захворювання є меланома. Як правило, вона проявляється зі зміною зовнішнього вигляду шкірного покриву. Часом здається, що у вас утворилася нова велика родимка. Втім, меланома може сформуватися і в уже існуючій родимці. Саме тому відрізнити доброякісні утворення від злоякісного буває вкрай складно.

До лікаря потрібно звертатися негайно, якщо у родимок спостерігаються наступні ознаки:
• асиметрія (родимки зазвичай рівні і симетричні, а меланоми — немає);
• нерівні краї;
• нетиповий для родимки колір (якщо родимки, як правило, мають коричневий відтінок, то меланоми — коричневий з чорним, рожевим, червоним, білим і навіть синюватим);
• великий розмір (родимки зазвичай не перевищують 6 мм в діаметрі, меланоми — більше 7 мм);
• наявність кірки, свербежу, кровотечі: меланоми можуть кровоточити, покриватися кіркою, чесатися (ці симптоми раку шкіри бувають не часто, але забувати про них не варто).


Якщо на шкірі з'явилися якісь мітки, які не проходять кілька тижнів, якщо ви помітили у себе вищеописані ознаки меланоми, то терміново зверніться до лікаря.
Якщо десь на своєму тілі ви помітите пухлина, негайно звертайтеся до лікаря. Дуже добре, якщо ви точно зможете сказати, як давно вона у вас з'явилася, заважає вона вам, чи збільшується вона в своїх розмірах. Дуже часто ракові новоутворення абсолютно безболісні.
Розпізнати пухлину онкологічного походження на дотик вкрай важко. Однак якщо лікар запідозрить, що у вас злоякісне новоутворення, то він направить вас до потрібного фахівця для подальшого обстеження та здачі аналізів.

Слід взяти до уваги, що якщо у вашому організмі досить часто виникають набряки і шишки, то, швидше за все, вони не злоякісні.
Втім, далеко не всі пухлини є злоякісними або раковими. Один з головних ознак ракової пухлини – це її поступове і неухильне збільшення. Пухлин можуть бути піддані практично всі тканини і органи.
(Зустрічаються раки без утворення пухлини, наприклад, рак крові.)

8. Патологічні виділення
Для багатьох ракових новоутворень характерні патологічні виділення: гнійні, кров'янисті та ін.
Першим, найбільш раннім симптомом раку матки є маткові кровотечі.
Поява крові з статевих шляхів у клімактеричному віці, коли у жінки вже протягом 1 – 1,5 років припинилися менструації, є моментом, що змушує провести всі необхідні дослідження для вирішення питання про наявність або відсутність ракового новоутворення.
Кровотечі, які наступають після статевих зносин, дуже підозрілі щодо раку шийки матки.

Другим симптомом раку матки є виділення. Спочатку виділення можуть бути водянистими рідкими, не дуже рясними навіть тоді, коли ще немає порушень в менструальному циклі і немає кров'янистих виділень в клімактеричному віці. Але надалі до них приєднується домішка крові, виділення стають сукровичні, кольору м'ясних помиїв, з різким неприємним запахом. Такого характеру виділення говорять про почався розпад пухлини.
Наявність крові у мокротинні і випорожненнях може бути як при невеликих, так і значних за розміром, пухлинах, що розпадаються. Постійне подразнення слизової шлунка, кишечника, бронхів пухлиною може призводити до підвищеного виділення слизу. Приєднання інфекції змінює характер виділень.

9. Порушення в роботі травного тракту
Ознака зміни в роботі травного тракту — наявність крові в калі. Зазвичай вона яскраво-червона або темна. Наявність свіжої, червоної крові — ознака геморою.
Симптомом раку може бути зміна частотності роботи травного тракту (запор або пронос) без видимих причин. Також іноді виникає відчуття недостатнього очищення кишечника після стільця. Деякі пацієнти відчувають болі в прямій кишці або в животі.
Цікавлячись різновидами пухлин і питанням, як їх розпізнати, важливо пам'ятати, що зміна стільця не завжди вказує на розвиток онкології. Причини можуть критися в зміні харчування, хвилюванні, прийомі лікарських препаратів. Якщо протягом декількох тижнів стілець не нормалізується, то, щоб виключити небезпечну хворобу, потрібно звернутися до лікаря.

10. Кровотечі
Кровотеча без видимих причин — ознака порушення в роботі внутрішніх органів. Це вагомий привід, щоб піти до фахівця.
Кровотеча з прямої кишки може бути ознакою геморою, але і одним із симптомів раку внутрішніх органів.
Якщо у жінки злоякісна пухлина утворилася в матці або шийці матки, кровотечі можуть виникнути між менструаціями або після сексуального контакту. Якщо кровотечі спостерігаються у жінок після клімактеричного періоду, то їй необхідно терміново звернутися до лікаря.
Кров в сечі може бути симптомом раку сечового міхура або онкологічної хвороби нирок. Втім, причиною цього явища може бути і інфекція. Зверніться до лікаря, якщо ви виявили, що у вашій сечі присутні кров'яні виділення. До речі, слід взяти до уваги, що іноді сеча забарвлюється в рожевий колір із-за наявності барвників у їжі. Таке може виникнути, якщо напередодні ви їли, наприклад, буряк.
Якщо при кашлі мокротиння виходить з кров'ю, то причина цього — серйозне інфекційне захворювання. Іноді це є ознакою раку легенів. Кров у блювоті може сигналізувати про рак шлунка, втім, причиною цього явища може бути і виразка. Тому, точна відповідь на питання,
як визначити рак— потрібно звернутися до фахівця.

Носові кровотечі і синці — рідкісні симптоми раку. Іноді ці ознаки є наслідком лейкемії. Втім, у людей, що страждають цією хворобою, є й інші, більш очевидні ознаки онкології.

Що робити, якщо у вас з'явилися тривожні симптоми?
Запідозривши у себе навіть кілька симптомів, варто звернутися хоча б до терапевта. Іноді симптоми ігноруються в зв'язку з тим, що людина налякана можливими наслідками і відмовляється від звернення до лікаря, або ж вважає з'явився симптом не істотним. Загальні симптоми типу підвищеної втомлюваності найчастіше не пов'язані з раком і тому нерідко не помічаються, особливо, коли є явна причина або коли вони тимчасові.
Однак такі симптоми не можна ігнорувати, особливо якщо вони існують протягом тривалого періоду часу, наприклад, тижня або спостерігається негативна динаміка.

Тільки фахівець зможе оцінити ваш стан і призначити адекватне лікування. Тільки лікар зможе направити вас пройти рентген, здати аналізи і пр.
Якщо лікар запідозрить ракове захворювання, то він направить вас робити біопсію, томографію, а також порадить профільного спеціаліста. Якщо ж лікар вирішить, що причина вашої хвороби має іншу природу, то він у будь-якому випадку вам зможе допомогти впоратися з недугами, причому швидше, ніж якщо б ви лікувалися самостійно.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031