Авторизація

» » » Вчені назвали вік найстійкіших видів бактерій

Вчені назвали вік найстійкіших видів бактерій

Вчені назвали вік найстійкіших видів бактерій Ентерококи - бактерії, найважливішою рисою яких є висока резистентність до антибіотиків, походять від спільного предка, що жив близько 450 мільйонів років тому. В ту пору багатоклітинне життя здійснювало перші кроки по твердій землі. Найбільш просунуті її представники - примітивні земноводні: до епохи динозаврів було ще дуже далеко. Про це колектив авторів пише в онлайн-версії журналу Cell.

Сьогодні стійкість хвороботворних мікроорганізмів до антибіотиків - одна з провідних проблем охорони здоров'я в усьому світі. Деякі мікроби, часто звані «супербактеріями», резистентні практично до всіх антибіотиків. Дослідники всього світу шукають вирішення цієї проблеми, і розуміння походження й еволюції стійкості до антибіотиків допоможе їм у пошуку.

«Аналізуючи геноми і поведінку сучасних ентерококів, ми змогли" перевести годинник "назад - до часу існування перших з них і зібрати воєдино картину того, як ці організми були сформовані в те, чим вони є сьогодні, - говорить Ешлі Ерл, керівник групи бактеріальних генетиків MIT і Гарварду. - Розуміння того, як середовище, в якому живуть мікроби, веде до виникнення нових властивостей, може допомогти нам передбачити, як бактерії адаптуються до використання антибіотиків, дезінфекційних засобів та інших продуктів, призначених для контролю за їх розповсюдженням».

Автори дослідження виявили, що всі відомі види ентерококів, включаючи ті, які ніколи не знаходили в установах охорони здоров'я, природним чином стійкі до сухості, голоду, дезінфікуючих засобів та багатьох антибіотиків. Оскільки ентерококи живуть в кишечнику більшості (якщо не всіх) наземних тварин, представляється можливим, що вони також перебували в кишечнику вимерлих наземних тварин, починаючи від найдавніших. Порівняння геномів ентерококів показало, що це дійсно так. Дослідницька група виявила, що нові види ентерококів з'являються щоразу, коли з'являються нові види багатоклітинних тварин. Це відноситься і до виходу тварин на сушу, і до масових вимирань, провокувати появу нових видів.

Бактерії, що живуть в травному тракті морських мешканців на зразок риби, виводяться назовні, і, швидше за все, поглинаються іншими тваринами разом з водою або донними відкладеннями. На суші все інакше: кишкова мікрофлора виходить назовні з фекаліями, які з високою ймовірністю висихають, не дочекавшись утилізаторів. Мабуть, поява ентерококів і було еволюційною відповіддю на зміну умов проживання. Надзвичайно витривалий мікроб, здатний протистояти негараздам, сьогодні викликає неприязнь у медиків.

Читати також: Названо найнебезпечніший вид бактерій

«Тепер ми знаємо, які гени були отримані ентерококами сотні мільйонів років тому, коли вони стали стійкими до висихання, а також дезінфікуючих засобів і антибіотиків», - говорить керівник дослідження Майкл Гілмор.

«Зараз вони є цілями наших досліджень по розробці нових типів антибіотиків і дезінфікуючих засобів, які мпеціфічно усувають ентерококів як загрозу для госпіталізованих пацієнтів», - додає його співавтор Франсуа Лебретон.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930