Авторизація

» » » Госпітальні округи в Україні мають запрацювати з січня 2017 року

Госпітальні округи в Україні мають запрацювати з січня 2017 року

Госпітальні округи в Україні мають запрацювати з січня 2017 рокуВ МОЗ відбулася нарада з обговорення проекту постанови КМУ «Питання формування госпітальних округів» за участю Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, в.о. Міністра охорони здоров’я Віктора Шафранського, заступника Міністра Романа Василишина, керівників регіональних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я, представників наукового та експертного середовища.

Було заслухано основні бачення, ризики та завдання організації медичного обслуговування населення в умовах децентралізації та з урахуванням створених територіальних громад у регіонах, окреслено проблемні питання формування госпітальних округів та шляхи їх вирішення.

В.о. Міністра Віктор Шафранський нагадав, що створення відповідної нормативної бази для оптимізації вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги шляхом створення госпітальних округів буде спрямований на забезпечення своєчасного доступу населення до послуг вторинної медичної допомоги належної якості, оптимізації ресурсів закладів охорони здоров'я, підвищення ефективності використання бюджетних коштів, а також сприятиме створенню умов для підготовки закладів охорони здоров'я, що надають вторинну медичну допомогу, до роботи в умовах управлінської та фінансової автономії.

Він закликав до пришвидшення внесення усіх пропозицій та доопрацювання документу задля якнайшвидшого винесення його на розгляд Кабінету Міністрів України.

У свою чергу Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко підкреслив, що процес створення госпітальних округів має відбуватися повністю відкрито, публічно, прозоро та враховувати регіональні особливості різних областей. За його словами, у результаті децентралізації за рахунок наближення послуг до населення люди мають відчути підвищення рівня якості соціальних, в тому числі і медичних, послуг.

Торкаючись більш практичних питань формування та подальшого функціонування госпітальних округів (складу, меж, фінансування, управління тощо) заступник Міністра охорони здоров’я Роман Василишин порадив під час напрацювання нормативної бази звернутися до міжнародного досвіду, а також застосувати увесь можливий науковий та експертний потенціал галузі.

Нагадаємо, над розробкою нормативної бази щодо створення госпітальних округів в МОЗ України створена та працює робоча група, проект постанови КМУ «Питання формування госпітальних округів» наразі перебуває на громадському обговоренні. Ознайомитися з ним можна на офіційному веб-сайті МОЗ України.

Згідно проекту та поставлених завдань, запрацювати госпітальні округи мають з 01 січня 2017 року.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930