Авторизація

» » » Російські вчені зафіксували загибель рифів Мальдівського архіпелагу

Російські вчені зафіксували загибель рифів Мальдівського архіпелагу

Російські вчені зафіксували загибель рифів Мальдівського архіпелагу Біологи МГУ імені М.В. Ломоносова зафіксували зміни стану коралових рифів під час експедиції на південь Мальдівського архіпелагу. Після аномальної спеки, що спостерігалася в цьому регіоні в 2016 році, багато коралові рифи Мальдів в районі Індійського океану загинули або побіліли. Роботи проводилися в 40 різних точках Індійського океану, сумарно дослідники провели під водою більше 10 діб.

Виявилося, що у верхній зоні, на глибині до 10-12 метрів, корали загинули практично повністю. Нижче цієї позначки здорових колоній теж не так багато: ослаблені і пригноблені корали хворіють, не можуть чинити опір паразитичним організмам, багато хто з них поступово втрачають живі тканини і знаходяться на межі виживання. Огляд ушкоджень коралів на відносно благополучних ділянках виявив різноманітні форми побіління коралів (відомого як блічінг, при якому відбувається викид живлять корали симбіотичних водоростей). Щоб з'ясувати природу цих явищ, вчені вивчають особливості мікробного складу хворих коралів, займаються аналізом проб і дослідженням молекулярних маркерів, ймовірно, нових для науки видів мікроскопічних веслоногих ракоподібних. Це допоможе уточнити діагнози хвороб і способи їх поширення.

«Перші результати малої експедиції - це ще один тривожний сигнал, що на наших очах відбувається зникнення унікальної системи тропічних коралових спільнот. Зупинка або хоча б уповільнення цього процесу вимагає дій, що спираються на глибоке розуміння, як поточних кліматичних змін, так і особливостей життя коралових спільнот. А це роки роботи і значні ресурси. На відновлення рифів при відсутності нових температурних аномалій може піти не менше десяти років ». - розповідає керівник експедиції В'ячеслав Іваненко.

Читати також: Вчені змогли зняти на відео смерть корала (ВІДЕО)

Мальдівський архіпелаг об'єднує тисячі коралових островів, розташованих в Індійському океані сімсот кілометрів. Архіпелаг привертає досвідчених туристів з усього світу своїми кришталево білими пляжами, нескінченним розмаїттям барв мешканців коралових рифів, зграями мант і величезними косяками найрізноманітніших океанічних риб. У 1998 році Мальдіви, як і багато інших тропічних районів, вже накривала аномальна спека, в результаті якої значна частина рифоутворюючих коралів загинула. Понад десять років пішло на неповне відновлення рифів після цієї катастрофи.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031