Авторизація

» » » Україна позбавлена можливості здійснювати управління об’єктами культурної спадщини в Криму

Україна позбавлена можливості здійснювати управління об’єктами культурної спадщини в Криму

16 квітня 2015 року відбувся спільний захід Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України та Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал», присвячений питанням збереження українських об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зокрема розташованих на тимчасово окупованій території в Автономній Республіці Крим. Захід було присвячено Дню пам’яток історії та культури та Міжнародному дню пам’яток і визначних місць.

В заході взяли участь представники сфери охорони культурної спадщини, історико-культурних заповідників, науково-дослідних установ, кримсько-татарської спільноти, проектних інститутів та архітектурних майстерень, фахівці у галузі музейної і бібліотечної справи, мас-медіа, громадськість, зокрема представники: Національної комісії України у справах ЮНЕСКО при Міністерстві закордонних справ України, Київської міської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, Центру пам'яткознавства НАН України і УТОПІК, Інституту археології НАН України, Інституту історії України НАН України, Управління охорони культурної спадщини КМДА, КО «Київгенплан», Національного заповідника «Софія Київська», Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, НДІ “Укрпроектреставрація”, Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць (ICOMOS).

В рамках заходу відбулась презентація видання Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень «Історико-культурні заповідники. Номінаційні досьє об’єктів культурної спадщини, що запропоновані Україною для занесення до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора. Історичне середовище столиці кримських ханів у місті Бахчисараї. Археологічна пам’ятка «Кам’яна Могила». Дане видання було заплановане давно, за цей час на 37-ій сесії ЮНЕСКО у Камбоджі у червні 2013 року «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» було внесено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. «Проведення цього заходу мало на меті демонстрацію унікальності української культурної спадщини, її популяризації, як невід’ємної частини світового культурного надбання, визначення нагальних проблем збереження пам’яток з огляду на актуальні виклики сьогодення» - зазначила Анна Звіряка, в.о. директора НДІ пам’яткоохоронних досліджень.

В рамках експертного обговорення було прийнято рішення звернутися до Міністерства культури України та Національної комісії України у справах ЮНЕСКО з рекомендацією здійснити подання на Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО щодо внесення українських об’єктів «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» та «Історичне середовище столиці кримських ханів у місті Бахчисараї» до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою, з огляду на те, що в наслідок анексії території кримського півострову з боку Російської Федерації, Україна позбавила можливості здійснювати безпосереднє та опосередковане управління об’єктами, забезпечувати їх охорону та інші пам’яткоохоронні заходи.

 Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031