Авторизація

» » » Суккот 2017: іудеї відзначають "свято кущів"

Суккот 2017: іудеї відзначають "свято кущів"

Суккот 2017: іудеї відзначають "свято кущів"

Фото: Традиція на Суккот (freeimages.com/al-ex)
Суккот - ще одне єврейське свято, що відзначається восени. За традицією, його прийнято проводити поза домом в спеціально побудованих куренях
Суккот 2017 починається ввечері 5 жовтня, на 15-й день після настання єврейського нового року. Це іудейське свято також відоме як "свято кущів". З чим пов'язана така незвичайна назва, а також про історію та цікаві єврейські традиції в період урочистостей - в матеріалі Styler.
Сенс свята і його традиції
Щорічно Суккот відзначається протягом тижня з вечора 15-го дня осіннього місяця тишрей за єврейським календарем. Суккот в 2017 році триває з 5 жовтня по 12 жовтня. Святкуючи його, іудеї згадують про сорокарічні поневіряння своїх предків в пустелі після відходу з Єгипту. Також Суккот у ізраїльтян є символом закінчення збору врожаю, після якого починається період відпочинку і веселощів.
Суть назви свята безпосередньо пов'язана з його головною традицією. "Сукка" в перекладі означає "курінь з гілок (кущів)". Згідно заповідям, в святковий період слід залишити свій будинок, побудувати курінь і ночувати в середині нього весь тиждень урочистостей.
Звичай пояснюється по різному. Встановлюючи курінь, іудеї згадують своїх предків,  які довго поневірялися без даху над головою по Аравійській пустелі. Інший сенс цієї заповіді в тому, щоб навіть будучи в достатку людина не повинна забувати про тих, хто живе бідно і не має благ цивілізації.
Суккот 2017: іудеї відзначають "свято кущів"
Фото: На Суккот купують прикраси, гірлянди, зелені гілочки для Лулава (freeimages.com/al-ex)
Тимчасове житло зводиться обов'язково під відкритим небом і повинно мати, як мінімум, три стіни. В якості будівельного матеріалу використовують гілки дерев і чагарників, плоди яких неїстівні. Всередині його прикрашають квітами, плодами винограду, граната, горіхами, вінками з колосків. В такому курені на час святкувань живуть усі чоловіки родини, а жінки від дотримання цієї традиції звільнені. Сучасні євреї встановлюють курені на Суккот навіть на своїх балконах.
Протягом святкового періоду курінь має відвідати сім гостей "ушпізін". Вони символізують душі предків, які в свій час багато мандрували і поневірялися в далеких землях (Авраам, Іцхак, Яаков, Йосеф, Моше, Аарон і Давид).
Суккот 2017: головні правила і цікаві звичаї свята
Поважаючи закони свята, до Суккоту обов'язково слід встановити курінь і приготувати чотири види рослин - Лулав.
Особливий ритуал свята - піднесення букета Лулава, який символізує частини єврейської громади. У його складі листя пальми, цитрус етрог, гілки мирта і вербового дерева.
Суккот 2017: іудеї відзначають "свято кущів"
Фото: Цитрон для Лулава (pixabay.com/ru/natan10)
Етрог символізує євреїв, які знають Тору і здійснюють добрі справи. Лист фінікової пальми - євреїв, які знають святе писання, але не здійснюють добрих справ. Мирт - євреї, від яких виходять добрі справи. Іва - євреї, які не знають Тору і не роблять добра. Ритуал вознесіння Лулава відбувається протягом усіх семи днів святкування.
Пучок гілок рослин тримають в правій руці, а етрог - в лівій, вимовляють благословення, після чого перевертають цитрусовий фрукт держаком донизу. Потім, зближуючи руки, махають пучком з гілок в напрямках: південний схід, південний захід, схід, вгору, вниз, захід. За три рази в кожному напрямку, всього здійснюючи 18 рухів.
У перший день "свята кущів" запалюють свічки. За денною та вечірньою трапезою п'ють вино, їдять м'ясо і страви, приготовані з продуктів нового врожаю. Обов'язковим елементом святкового столу є здобна хала. Перед початком їжі здійснюють обряд обмивання рук.
Суккот 2017: іудеї відзначають "свято кущів"
Фото: Хала - здобних хліб, який подають на Суккот (freeimages.com/ladySorrow)
Також вважається, що в Суккот Господь визначає, скільки дощів буде в майбутньому році. Тому в храмах здавна відбувалися обряди "виливання води" на жертовник. У наші дні в останню ніч свята влаштовуються гуляння зі співом пісень, в яких повинна звучати фраза: "І будете ви в радості черпати воду з джерел спасіння!".
У святкові дні багато іудеїв здійснюють паломництво в Єрусалим. У перший і останній дні Суккота заборонено працювати. Багато релігійних пісень на Суккот написані спеціально для цього торжества. Свято проводять у веселій атмосфері, пригощають рідних і навіть малознайомих людей.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728