Авторизація

» » » В Одесі відзначили 25-ти річчя встановлення дипломатичних відносин з Туреччиною

В Одесі відзначили 25-ти річчя встановлення дипломатичних відносин з Туреччиною

В Одесі відзначили 25-ти річчя встановлення дипломатичних відносин з Туреччиною 19 травня в Одесі, в урочистій та творчій атмосфері відзначили 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Україною і Туреччиною. За ці роки було успішно реалізовано та започатковано багато економічних та культурних проектів між нашими країнами.
 Зміцнюються та виходять на новий рівень стосунки між містами-побратимами Одесою та Стамбулом, а в липні відбудеться відкриття Стамбульского парку поруч з символом міста Потьомкінськими сходами.


В урочистому заході планується участь вищого керівництва України та Турції.
 З нагоди відзначення 25-ої річниці , за ініціативою 
Генерального консульства Турецької Республіки у особі пана Джеміля Уфук Тогрула, та за підтримки Офісу з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні в приміщенні Одеської філармонії 
 відомий турецький диригент Емре Араджи спільно із Національним Одеським філармонічним оркестром виступив із тематичним концертом «Європейська музика в Османському палаці». 
 Доктор Емре Араджи відомий серед шанувальників симфонічної музики завдяки його спеціалізації на європейських музичних традиціях Османської імперії XIX ст., коли старший брат відомого композитора Гаетано Доніцетті Джузеппе був концертмейстером при султанському дворі.

Більш відомий як Доніцетті Паша, Джузеппе став законодавцем моди на італійську оперу та європейську популярну музику в стінах палаців на узбережжі Босфору. Саме під його впливом султанські військові оркестри грали марші Россіні та братів Доніцетті.
 Зростання популярності європейської бальної музики при дворі призвело до того, що члени султанської родини почали пробувати писати різні композиції: польки, марші та вальси, деякі з яких навіть потрапляли до музичних каталогів європейських видавництв.

Завдяки аранжуванням Араджи ці аматорські роботи отримали нове життя і сьогодні переносять нас у світ забутих творів часів Османської імперії. Пояснюючи історію походження кожного з них, Араджи демонструє рівень культурного обміну, що існував між Сходом та Заходом у епоху, відомості про яку сьогодні можна знайти лише на вкритих пилом полицях старих архівів.

Читайте також: В Раді голосуватимуть за розірвання дипломатичних відносин з Росією

Доктор Емре Араджи здобув освіту в Університеті Едінбургу та зробив вагомий внесок у вивчення турецької музики завдяки своєму дослідженню європейської музичної традиції при Османському дворі XIX ст.

Дискографія Араджи включає в себе такі концерти як «Європейська музика в Османському палаці», «Війна та мир: Крим 1853-56», «Босфор у місячному світлі» та «Із Стамбулу до Лондону», які також видавалися у вигляді збірників під назвами «Запрошення до сералю» (Warner Classics) та «Євро-Оттоманія» (Brilliant Classics). Ці збірники отримали позитивні рецензії від видання The Grammophone, яке назвало їх «несподівано привабливою колекцією, а їх виконання - автентичним і живим».


Араджи також є автором шести книг, виданих в Туреччині: біографій провідного турецького композитора XX ст. Ахмеда Аднана Сайгуна (1999) та італійського концертмейстера Османських султанів Доніцетті Паші (2006), а також книги «Театр Наум: Італійська опера XIX століття у Стамбулі» (2010), колекції обраних статей «У пошуках зниклих звуків» (2011), творів «Юсуф Агах Ефенді - перший турецький посол у Лондоні» (2013) та «Ельгар в Туреччині - візит англійського композитора до Стамбулу та Ізміру» (2014 року).

Диригент проживає останні роки у Великобританії та наполегливо продовжує досліджувати турецько-європейські музичні традицій, називаючи себе - музичним археологом, який збирає, вивчає та дарує нове життя старовинним османським мотивам

.

У червні 2015 року Емре Араджи разом із українським оркестром виступив у Києві в Національній музичній академії ім. П.І. Чайковського, а у травні 2016 року спільно із академічним молодіжним симфонічним оркестром «INSO-Львів» виступив у Львові із тематичним концертом «Європейська музика в Османському палаці». Концерт «Європейська музика в Османському палаці» став справжнім відкриттям в музичній культурі для жителів та гостей Києва, Львову, а тепер і Одеси.


Читайте також: У розриві дипломатичних відносин з Україною не зацікавлений ніхто

Після концерту відбувся урочистий прийом в приміщенні готелю "Бристоль", де гості заходу мали змогу у неформальній атмосфері поспілкуватись та обговорити плани подальшого спіробітництва.


Дмитро Волошенков

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930