Авторизація

» » » У Національному центрі Олександра Довженка стартує цикл лекцій та кінопоказів КУЛЬТУРФІЛЬМ: Femme Mute

У Національному центрі Олександра Довженка стартує цикл лекцій та кінопоказів КУЛЬТУРФІЛЬМ: Femme Mute

У Національному центрі Олександра Довженка стартує цикл лекцій та кінопоказів КУЛЬТУРФІЛЬМ: Femme MuteВін присвячений образу жінки в кінематографі 1920-х – початку 1930-х років.

«Цікаво, що винайдення кінематографу збіглося з багатьма культурними процесами, притаманними епосі модерн.

Зокрема, з суфражистським рухом за рівне виборче право чоловіків і жінок, а також право на освіту та роботу, – розповідає начальник науково-програмного відділу Центру Довженка Станіслав Мензелевський. – Так звана перша хвиля фемінізму зробила питання гендерного дисбалансу вагомою складовою тодішньої соціальної реальності. У Радянському Союзі питання жіночої емансипації намагалися вирішити доволі радикально, хоча подеколи ці гасла обмежувалися сферою політичного популізму. Український радянській кінематограф періоду ВУФКУ доволі жваво реагував на цей порядок денний, присвятивши процесам жіночої емансипації не один успішний фільм».

В рамках Femme Mute показуватимуть найбільш знакові стрічки того періоду, які будуть супроводжуватись лекціями українських та іноземних кінознавців, істориків, філософів і дослідників культури.

Першою подією проекту стане показ фільму Олексія Каплера «Право на жінку», сценарій до якого був написаний у співпраці з поетом Миколою Бажаном. Він пройде 17 жовтня у просторі Центру Довженка. Музичний супровід для цієї картини створить діджей Дмитро Пруткін, який виконуватиме роль тапера в сучасному розумінні.

«Ми обрали німе кіно, як точку відліку, не лише за хронологічним принципом, – зазначає Станіслав Мензелевський. – Femme Mute обіграє поняття «німоти» не тільки як відсутність звуку в німому кіно, а й «німоту» суб’єктивну – коли жінка була фактично позбавлена права голосу. І йдеться не лише про виборче право, а про можливість тодішньої жінки «озвучити» свою, принципово іншу позицію, відмінну від патріархального мейнстріму».

Крім того цього вечора, відбудеться лекція про витоки радянського фемінізму та роботу над стрічкою «Право на жінку» і його долю після виходу, яку прочитають членки правління Української асоціації дослідників жіночої історії Марина Вороніна та Ольга Лабур.

Джерело cultprostir.ua

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031