Авторизація

» » » У Києві презентують книжку «Соловецька печаль України»

У Києві презентують книжку «Соловецька печаль України»

У Києві презентують книжку «Соловецька печаль України» Перший публічний захід на підтримку започаткованої МІА «Vector News» інформаційної акції «Рік жертв великого терору» проведе в Києві 28 вересня ц. р. Міжнародне об’єднання «Соловецьке братство» спільно з Київським товариством політв’язнів та жертв репресій, повідомив голова братства Георгій Лук’янчук. Йдеться про презентацію книжки «Соловецька печаль України» в Національній історичній бібліотеці. Захід розпочнеться о 15:00 на вул. Лаврській, 9 корп. 24.

Основний зміст збірника становлять публікації української преси 2011–2013 років, а також попередніх років, починаючи від 1997-го, коли було віднайдено Сандармох – місце масових розстрілів людей доби Великого терору. У книжці подано спогади, роздуми, інтерв’ю учасників соловецьких прощ – поїздок делегацій української громадськості до меморіалів жертвам політичного терору, встановленим у Санкт-Петербурзі (Левашовське пустище), урочищі Сандармох, що в Республіці Карелії, та на Соловецьких островах (Архангельська область Росії). Автори більшості творів – журналісти, серед них Георгій Лук’янчук, Євген Букет (Київ), Богдан Теленько (Хмельницький) та інші. А відкривають видання статті Григорія Куценка й Василя Овсієнка – правозахисників, репресованих за радянського режиму.

Живі, цікаві розповіді репресованих, зокрема спогади Михайла Михалка «Як я став націоналістом», і пізнавальна інформація з історії соловецьких прощ – безумовний плюс видання, вважають учасники поїздок до Біломор’я, що вже мали змогу ознайомитися з книжковою новинкою. Є і критичні зауваження – щодо професійної редакторської вичитки текстів і щодо розміру ілюстрацій. Деякі знімки, зокрема груп людей, бажано було б збільшити, вважає головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, а мінімізувати – технічні огріхи при підготовці матеріалів до друку. Втім, на його думку цей актуальний видавничий проект – особливо в час протидії збройній агресії Кремля – допоможе як у просвітницькій діяльності братства «соловчан», так і в «головному самозахисті» (вислів Євгена Сверстюка) – вихованні національної пам’яті українців. А не помиляється лише той, хто нічого не робить, зазначив Євген Букет.

До участі в презентації запрошено відомих громадських діячів, представників державних органів, працівників культури, пресу.

Людмила Мех,
президент Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива»

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930