Авторизація

» » » Останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка продадуть на другому спеціалізованому букіністичному аукціоні

Останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка продадуть на другому спеціалізованому букіністичному аукціоні

Останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка продадуть на другому спеціалізованому букіністичному аукціоні Нинішній стан європейського ринку антикварних і букіністичних видань дозволяє говорити про зростаючий інтерес до книги як об'єкта колекціонування.

Свідченням цьому можуть служити і збільшення кількості особистих бібліотек, і поступове переміщення торгівлі книжковими рідкостями із спеціалізованих магазинів на аукціони. Справжнім відкриттям для іноземних і, зокрема, російських аукціонних будинків стали видання, пов'язані з Україною.

На букіністичних торгах вони зазвичай потрапляють в топ-лоти і практично завжди знаходять нових власників. Примітно, що більшість книг продається з перевищенням естімейта, а іноді - за рекордними цінами, що залишає далеко позаду інші рідкісні видання. Боротьба за такі екземпляри розгорається головним чином між нашими співвітчизниками, проте придбання раритетних видань за кордоном пов'язане з цілою низкою труднощів і додатковими витратами. Тому набагато простіше, вигідніше і безпечніше купувати україніку в Україні.

Тепер у наших бібліофілів з'явилася така можливість. Адже аукціонний дім Дукат продовжує започатковану навесні цього року серію спеціалізованих букіністичних торгів та анонсує проведення другого аукціону «Українська книга», який відбудеться 8 жовтня.


На торги буде виставлено колекцію, що налічує 115 лотів та охоплює майже три століття української друкарської справи. Добірку умовно розділено на три частини: стародруки й букіністичні видання; рідкісні мапи, документи, світлини; тиражована й унікальна графіка.

Серед топ-лотів:
• останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1860 року;
• перший український історичний роман «Чорна рада, хроніка 1663 року» Пантелеймона Куліша.
Цю книгу було видано за життя автора у 1857 році;
• карта нижньої течії Дніпра, складена 1648 року Йоаном Блау - сином і спадкоємцем нідерландського картографа
і видавця Віллема Янсзона Блау й ним же надрукована 1662 року в Амстердамі;
• Універсал гетьмана Павла Скоропадського від 16 жовтня 1918 року, що проголошує відновлення українського козацтва;
• книга Дмитра Яворницького «Вольности запорожских козаков» 1898 р., одне з найкращих досліджень з історії українського козацтва;
• Євангеліє, надруковане 1690 року в типографії Львівського Успенського братства, з автографом митрополита Андрея Шептицького.

Телефон для довідок: (044) 279 09 03
З аукціонним каталогом можна ознайомитися з 20 вересня на сайті: dykat.com.ua

Передаукціонна виставка: 29 вересня-7 жовтня
Аукціон: 8 жовтня, 14:00

Галерея «Дукат», вул. Рейтарська, 8Б

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031