Авторизація

» » » Визначено лауреатів премії імені Івана Франка 2016 року

Визначено лауреатів премії імені Івана Франка 2016 року

Визначено лауреатів премії імені Івана Франка 2016 рокуУ Держкомтелерадіо визначено лауреатів премії ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності 2016 року.

У номінації «За кращу публікацію у друкованих ЗМІ» переможцями визнано Володимира Біленка за книгу «Я тілько хаточку в тім раї…» Важкий шлях Тараса Шевченка до мрії, яка не збулася» та колектив авторів газети «Приазовський рабочий»: Катерину Свістун за репортаж «Сердца Переяславщины бъются в такт с мариупольскими», Ігоря Семусева за матеріали рубрики «Маріуполь – це Україна», Олександра Панкова та Аліну Комарову за репортаж з обстріляного російськими терористами селища Сартани.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогу здобула творча група філії Національної телекомпанії України «Центральна дирекція Канал «Культура» (Тетяна Баришпол, Ігор Приміський, Сергій Байдецький) за документальний фільм «Вставай, Маріє!». Стрічка на прикладі однієї сім’ї розповідає про долю цілого покоління, яке пройшло випробування Другою світовою війною.

Найкращим твором у радіомовній сфері визнано радіонарис «Маловідомими шляхами Великого Кобзаря» оглядача редакції київської кореспондентської мережі «Українського радіо» Катерини Шевцової.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» перемогла наукова монографія «Україна медійна: на порозі інформаційної революції» авторської групи у складі Олександра Бухтатого, Олександра Радченка та Гліба Головченка. У книзі ґрунтовно проаналізовано відносини держави і преси, стан медійного простору України.
Загалом Комітет з премії ім. Івана Франка, до якого входять представники Держкомтелерадіо, Міністерства освіти і науки, Міністерства культури, НСЖУ, НСПУ, науковці та громадськість, розглянув 28 робіт, що були висунуті цього року на здобуття премії .

Нагадаємо, «Премія ім. Івана Франка заснована постановою Кабінету Міністрів України за пропозицією Держкомтелерадіо і Національної спілки журналістів у 2003 році, - зазначив Голова Держкомтелерадіо, голова Комітету з премії ім. Івана Франка Олег Наливайко. - Вона присуджується щорічно напередодні дня народження Івана Франка 27 серпня.

Премією відзначаються автори, чиї твори сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Лауреатами премії свого часу стали журналісти Андрій Цаплієнко, Андрій Бенкендорф, Костянтин Стогній, Галина Устенко-Гайдай, Світлана Короненко, Олександр Балабко, Сергій Шевченко, режисер Леонід Мужук, науковці Іван Мащенко, Анатолій Марущак, Володимир Бєлінський та інші».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031