Авторизація

» » » Гройсман: Україна може сама забезпечувати власні потреби у газі

Гройсман: Україна може сама забезпечувати власні потреби у газі

Гройсман: Україна може сама забезпечувати власні потреби у газі
Гройсман: Україна може сама забезпечувати власні потреби у газі
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
В Україні – серйозні поклади газу, держава повністю може забезпечувати власні потреби у цьому ресурсі. Однак, тут потрібні чіткі та системні кроки, зокрема – збільшення українського видобутку, покращення енергоефективності чи інтеграція у європейські ринки.
Таку думку під час засідання уряду, яке транслював телеканал ZIK, висловив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Він наголосив: у 2014 році було ухвалене непросте рішення щодо припинення будь-якої взаємодії із країною-агресором в енергетичній сфері та в закупівлях газу. Адже маніпуляції на цій темі використовувались проти українців.
«Таке рішення дало нам можливість та серйозний поштовх закріпити свою енергетичну незалежність і відмовитись від того тиску, який традиційно здійснювався на нашу державу. Перед нами ж стоїть завдання не просто змінити постачальника газу. Ми – газова держава із серйозними покладами, можемо забезпечити власні потреби як громадян, так і економіки», – переконаний глава уряду.
Та, за його словами, для цього потрібні «конкретні та чіткі» системні кроки. Зокрема – кратне збільшення видобутку українського газу.
«Можу сказати, що за кілька років ми зробили величезний прорив щодо дерегуляції цієї сфери, прозорості аукціонів на надра. Я глибоко переконаний: подальші роки дадуть великий ефект щодо приросту видобутку власного газу», – вважає Гройсман.
Ще одним важливим кроком, на думку прем’єра, є енергоефективність – отримання кращих послуг при меншому споживанні ресурсу.
«Ми кожного року зменшуємо споживання. Та цьогоріч буде запроваджено єдиний системний механізм Державного фонду енергоефективності, який зробить все, щоб громадяни отримали фінансові ресурси на заходи по заощадженню», – зазначив Гройсман.
Окрім того, він наголосив: Україна є газотранспортною державою, тож дуже важливо, щоб ми повністю інтегрувались у європейський газовий ринок, використовуючи потужності національної газотранспортної системи.
«Ще одна надзвичайно важлива позиція – захистити громадян від ринкових цін на енергоресурси в країні. Це питання системи субсидій. Із 1 січня ми розпочали процес монетизації пільг, який дасть можливість отримати кошти за субсидії, а ті, які вдасться заощадити, людина зможе залишити собі на свої потреби», – зауважив прем’єр.
Водночас він зауважив: два із цих ключових завдань – у компетенції державної компанії НАК «Нафтогаз України».
«Важливо, щоб ми розробили усі наявні у «Нафтогазу» ліцензії та брали участь у нових конкурсах для добутку необхідної нині для України кількості газу. У майбутньому ж – стати експортером газу. Це повністю можливо», – підкреслив Володимир Гройсман.
Як повідомлялось раніше, Володимир Гройсман зазначав, що закінчення дії контракту із правлінням НАК «Нафтогаз» дасть уряду юридичну можливість переглянути зарплати керівництва компанії.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031