Авторизація

» » » Крамаренко: Важливий не борг, а те, скільки треба сплатити за його обслуговування

Крамаренко: Важливий не борг, а те, скільки треба сплатити за його обслуговування

Крамаренко: Важливий не борг, а те, скільки треба сплатити за його обслуговування
Крамаренко: Важливий не борг, а те, скільки треба сплатити за його обслуговування
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Україна – держава з досить високими ризиками неповернення запозичень. Тому їй пропонують кредити під високий відсоток. І сенс кредитування полягає не в тому, щоб дуже багато одразу взяти грошей і швидко його виплатити, а щоб поступово небагато сплачувати за його обслуговування.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив головний редактор журналу «Гроші» Олександр Крамаренко.
«Україна має близько 60 відсотків зовнішнього боргу щодо ВВП. Але важливо зрозуміти, що не так важлива цифра боргу України як такого, як сума, яку ми сплачуємо за його обслуговування. Тобто, якщо ми є країною з досить високими ризиками неповернення запозичень, то нам їх пропонують під високий відсоток», – сказав Крамаренко.
Він зазначив, що це не стосується запозичень від таких міжнародних фінансових організацій як МВФ та Світовий банк. Адже там досить низькі відсотки.
«Сенс полягає не в тому, щоб взяти дуже багато грошей, виплатити їх і позбутись боргу. А йдеться про те, щоб сплачувати небагато за обслуговування цього запозичення. Адже є країни, які навпаки – ще й беруть в борг на 50-100 років кредити і спокійно роками все це виплачують. Але, звісно, що вони беруть їх під досить низький відсоток», – розповів він.
За його словами, останні запозичення України становили майже десять відсотків річних у валюті. І це, на його думку, страшні цифри.
«Я не розумію, для чого це було робити. Але це вже питання до уряду і Мінфіну. Адже те, що зараз намагаються взяти більше коштів у міжнародних фінансових організаціях, дає можливість взяти дешевші кредити і виплатити дорожчі. І таким чином знизити суми, які ми сплачуємо по відсотках», – вважає Крамаренко.
Він наголосив, що не є членом уряду, але не варто говорити про швидке виплачування боргів. Бо це може лише нашкодити.
«Можна змінити відсотки по кредитах, якщо якимось чином зробити так, щоб Україна отримала, наприклад, 30 мільярдів доларів, а не чотири. І це, до речі, буде лише часткою того, що отримала, наприклад, Аргентина під невеликий відсоток, який просить МВФ по своїх кредитах. Таким чином, тоді ми будемо економити сотні мільярдів гривень на виплату по відсотках», – прокоментував він.
Нагадаємо, нова 14-місячна програма кредитування МВФ для України Stand By передбачає виділення трьох траншів, у тому числі двох на загальну суму $2,6 млрд – до кінця 2019 року. Гроші надійдуть, якщо Україна виконає необхідні умови.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728