Авторизація

» » » Опубліковано нові ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд, які набудуть чинності 1 квітня

Опубліковано нові ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд, які набудуть чинності 1 квітня

Опубліковано нові ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд, які набудуть чинності 1 квітня
Опубліковано нові ДБН щодо інклюзивності будівель і споруд, які набудуть чинності 1 квітня
Фото: umanupszn.gov.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
29 грудня 2018 року в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №12/2018 опубліковані нові державні будівельні норми щодо обов’язкового створення безбар’єрного простору в Україні для маломобільних груп населення, а саме ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». Норми офіційно вступлять в силу з 1 квітня 2019 року, – про це інформує прес-служба Мінрегіонбуду.
«Новий революційний ДБН щодо інклюзивності будівель вже опубліковано. Він вступає в дію вже з квітня цього року і є обов’язковим до виконання всіма архітекторами, проектувальниками та будівельниками. ДБН містить близько 100 якісних змін для безпеки і комфорту кожного, у першу чергу, людей з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності та інших маломобільних груп: людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок», – написав заступник міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у Фейсбуці.
За новими нормами всі будинки та споруди в Україні, а також необхідна інфраструктура повинні будуть обов’язково проектуватися з елементами доступності. Впровадження цього ДБН є вагомим кроком до створення реального безбар’єрного середовища в Україні і є однією із першочергових вимог у зв’язку з ратифікацією Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та Угоди про Асоціацію з ЄС.
В опублікованих нормах посилено обов’язковість влаштування елементів безбар’єрності, наведені всі їх необхідні технічні характеристики та конкретні наочні приклади такого впровадження. Зокрема, щодо проектування:
пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
тактильних та візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць та позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору;
іншого візуального інформування, дублювання важливої звукової інформації текстами, організації сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.
Парцхаладзе підкреслив важливість нових змін. «Сьогодні за даними Держстату в Україні налічується близько 3 млн осіб з інвалідністю. А за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я інвалідність в Україні мають близько 10% від всього населення. 80% з цих людей є працездатним та активним. Проте реалізація їх прав неможлива доти, доки в Україні не буде створено реальної доступності в громадських закладах та житлових будівлях, на вулицях, в транспорті та іншій інфраструктурі. Зараз же майже 90% пандусів збудовані неправильно, немає тактильної плитки і більшість людей навіть не знають, для чого вона потрібна, відсутні елементи доступності для іншого маломобільного населення. Так не має бути! І новий ДБН направлений, у першу чергу, на ефективне вирішення цієї проблеми», – відзначив заступник міністра.
Новий ДБН розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну діючого ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930