Авторизація

» » » Кравцов: «Укрзалізниця» не буде заручником схем при купівлі палива

Кравцов: «Укрзалізниця» не буде заручником схем при купівлі палива

Кравцов: «Укрзалізниця» не буде заручником схем при купівлі палива
Кравцов: «Укрзалізниця» не буде заручником схем при купівлі палива
Євген Кравцов
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
В. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов заявив, що за останній рік компанії вдалося здійснити ряд кроків, які не дозволили робити «Укрзалізницю» заручником змов і схем в питанні закупівлі палива.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби «УЗ».
В «УЗ» підкреслили, що встановлена під час останніх торгів на ProZorro ціна за 32 тисячі тонн дизельного палива буде знижена. Зокрема, під час підписання договорів в офіційних листах про це повідомили переможці торгів. Крім того, така можливість передбачена законом України Про державні закупівлі та договором поставки, який використовується при постачанні дизельного палива.
Як повідомляється, 12 грудня 2018 року за результатами торгів в системі ProZorro були визначені переможці трьох тендерів на закупівлю 32 тисяч тонн дизпалива для «УЗ» із застосуванням формульного розрахунку його вартості. Переможцями стали ТОВ «Анвітрейд» (на 12 тисяч тонн), ТОВ «Фірма ФІДЕ» (на 10 тисяч тонн) і ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна» (на 10 тис. тонн). Самі ж тендери на закупівлю палива були оголошені ще 19 жовтня цього року і учасники повинні були надати свої пропозиції до 20 листопада.
«Очікувана вартість при цьому була встановлена на рівні 34,8 тисячі гривень за тонну, що цілком відповідало тодішньому рівню ринкових цін. Коли ціни почали знижуватися, «Укрзалізниця» також знижувала очікувану вартість. Останній раз це сталося 15 листопада 2018 року, коли ціну встановили на рівні 32,5 мільйони гривень за тонну з тим, щоб продовжити аналізувати динаміку цін і встановити остаточну ціну ближче до дати тендера.
Разом з тим, 15 листопада, в останній день подачі скарг, процедура була оскаржена в АМКУ. Законодавство України забороняє вносити зміни до тендерної документації під час оскарження. Розгляд скарги відбувся 30 листопада 2018 року, її не задовольнили», – йдеться в повідомленні.
Відзначається, що для уникнення можливості подання наступних скарг, «УЗ» більше не переносила дату подачі пропозицій і не вносила жодних змін. Разом з тим, очікувалося, що під час аукціонів учасники будуть знижувати ціну до актуального ринкового рівня.
Керівник «УЗ» Євген Кравцов, заявив, що за останній рік компанії вдалося здійснити ряд кроків, які не дозволили робити її заручником змов і схем в питанні закупівлі пального.
«Системотворчим для нас тут є перехід на формульне ціноутворення. Втім, компанія все одно постійно стикається зі спробами блокування або оскарження закупівельних процедур, в тому числі і через Антимонопольний комітет, з боку недобросовісних постачальників, яких не влаштовують прозорі, зрозумілі, а головне, передбачувані правила гри. Вартість дизелю повинна відповідати ринковій, а якщо хтось спробує діяти по-іншому, безпідставно накручуючи ціну, у нас завжди є право скасувати торги і оголосити нові», – підкреслив Кравцов.
Крім того, він доручив провести службове розслідування дій посадових осіб товариства на предмет наявності порушень законодавства або ознак зловживання.
Відзначається, що «УЗ» зараз є першою і єдиною держкомпанією України, яка поставляє дизпаливо із застосуванням формульного зміни ціни з урахуванням котирувань Platts, що дозволяє купувати дизельне пальне за ринковими цінами. Завдяки введенню формульного розрахунку вартості пального, «Укрзалізниця» з початку року вже заощадила на його закупівлі близько 50 млн грн.
Крім того, повідомляється, що формульне ціноутворення забезпечує законний механізм перегляду цін при зміні індексу Platts, що значно знижує ризик тиску з боку постачальників, які хочуть перегляду цін на підставі цінових довідок.
Зараз, за даними відомства, «УЗ» – один з найбільших споживачів дизельного палива в Україні. Щорічно компанія купує близько 300 тис. тонн.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728