Авторизація

» » » НБУ пропонує змінити закон про санкції, щоб синхронізуватись зі США, ЄС і Канадою

НБУ пропонує змінити закон про санкції, щоб синхронізуватись зі США, ЄС і Канадою

НБУ пропонує змінити закон про санкції, щоб синхронізуватись зі США, ЄС і Канадою
НБУ пропонує змінити закон про санкції, щоб синхронізуватись зі США, ЄС і Канадою
НБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Національний банк України запропонував Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин свої пропозиції щодо змін до законодавства з питань санкцій.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Зокрема, Національний банк пропонує створити державний механізм контролю, аналогічний тому, який створив сам Національний банк ще у 2014 році.
«Ми як орган державної влади на виконання Закону України «Про санкції» створили реальний механізм застосування санкцій у банківській системі, який ефективно діє вже кілька років. Вважаємо, що наш досвід може допомогти державі максимально дієво застосовувати санкції щодо підсанкційних осіб», – зазначив начальник відділу правового забезпечення банківських послуг Юридичного департаменту Національного банку Роман Кармазин під час виступу на комітетських слуханнях Верховної Ради щодо удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до незаконних політично мотивованих переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях та в Російській Федерації.
Національний банк України вважає ефективним:
самостійно або сукупно із іншими обмеженнями застосовувати санкцію «блокування активів» як одну із найефективніших відносно підсанкційних осіб;
створити державний механізм контролю за повним застосуванням санкцій, який має полягати у визначенні порядку впровадження та способах контролю за застосуванням санкцій до підсанкційних осіб, із використанням практик та досвіду Національного банку та іноземних органів державної влади (зокрема, спеціально утвореного в США органу державної влади, який застосовує санкції, – офісу OFAC Державного казначейства США);
синхронізувати запроваджені санкції з аналогічними діями США, ЄС, Канади для досягнення максимального ефекту.
Також Національний банк запропонував народним депутатам внести зміни до законодавства, які дозволять державним органам:
не застосовувати обмеження щодо отримання, обробки та передачі персональних даних щодо підсанкційних осіб;
ввести правило «50+1», яке дозволить автоматично застосовувати санкції до особи, що володіє або в якій володіють часткою в 50% і більше акцій (паїв).
Офіційний лист з пропозиціями змін Національний банк направив на адресу Голови комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорія Немирі 4 грудня 2018.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031