Авторизація

» » » Активістка: У 2014-му облгази списали із «Нафтогазу» продуктів на майже півмільярда гривень

Активістка: У 2014-му облгази списали із «Нафтогазу» продуктів на майже півмільярда гривень

Активістка: У 2014-му облгази списали із «Нафтогазу» продуктів на майже півмільярда гривень
Активістка: У 2014-му облгази списали із «Нафтогазу» продуктів на майже півмільярда гривень
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
ПАТ «Запоріжгаз», яке, ймовірно, належить олігархові Дмитрові Фірташу, вимагає від підприємців сплатити гроші за газ, який ті, фактично, не отримували. Схожі схеми компанія запровадила і для простих громадян. Відтак людей залишали без газопостачання на декілька днів.
Про це в ефірі проекту «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповіла юрист ГО «Антимонопольне об’єднання громадян України» Валентина Соколова.
«ПАТ «Запоріжгаз» вимагає від бізнесменів гроші за газ за перерахунками, який підприємства, фактично, не отримували. Таких перерахунків було здійснено на десятки мільйонів доларів», – переконувала Соколова.
До того ж, за її словами, ще одним «об’єктом нападів» підприємства стало і саме населення регіону.
«Вони відмикали на декілька днів не лише будинки приватного сектору, а й багатоквартирні, залишаючи населення без газопостачання. Адже схеми щодо перерахунків ПАТ «Запоріжгаз» впровадило і для населення. Підставою для такого підприємство вбачало у некоректній роботі приладів обліку або ж непроходження повірок», – розповіла юрист ГО.
Вона підкреслила: ПАТ «Запоріжгаз» належить до групи «Регіональна газова компанія» (РГК), тож «припустимим є, що саме група контролює діяльність цього облгазу».
«Як ми знаємо, володіння цими компаніями приписують Дмитру Фірташу», – зауважила Соколова.
Коштовні списання у «Нафтогазі»
Окрім того, ГО «Антимонопольне об’єднання громадян України» виявила і певні порушення та злочини, допущені керівництвом НАК «Нафтогазу». Зокрема, за її словами, існує «певне коло осіб», які займають посади у держорганах і «Нафтогазі». Через їх бездіяльність облгази отримали можливість «свавільно та безконтрольно» здійснювати відбори газу як на ВТВ, так і на балансування.
«Думаємо, що це не правління компанії. Розуміємо, що у структурі «Нафтогазу» є певні службові особи, які допустили складну ситуацію. Зокрема, в жовтні 2015 року дев’ять облгазів РГК здійснили відбір газу на ВТВ для того, щоб це просто витратити. Загальна вартість – 466 млн. грн.., і це лише за один місяць. Йдеться про вартість по всіх облгазах та підприємствах», – розповіла експерт.
Тож, за її словами, вийшло так, що газ був відібраний без будь-яких зобов’язань для сторін. До того ж, уже вийшов термін позивної давності для того, щоб «Нафтогаз» зміг в судовому порядку стягнути втрачені кошти. Відтак, усі ці збитки державі повернути вже неможливо.
«Відсутні первинні документи – акти прийняття-передачі, які фіксують факти відбору і передачу продажу газу. До сьогодні ця ситуація не була врегульована, а держоргани її проігнорували. З 2016 року облгази завинили державній компанії уже 28 млрд. грн. Тобто ще й відбулось накопичення», підкреслила Соколова.
Держрегулятор не реагує
До того ж, за її словами, активісти так і не дочекались відповідної реакції на такі дії від регулятора – НКЕКП.
«На жаль, усі їх відповіді та дії свідчать про те, що комісія орієнтована на захист облгазів. Вони шукають способи та інструменти для того, щоб виявлені нами факти порушень так і залишились без перевірки та подальшого притягнення до відповідальності посадових та службових осіб держорганів та керівництва облгазів», – підкреслила юрист.
За її словами, активісти повідомили СБУ про незаконне списання газу на аварійні втрати ще навесні 2015. Слідство підтвердило ці факти та довело.
«Ми звернулись до НКРЕКП, до всіх уповноважених державних органів, але після того, як компетентні інстанції проявили свою незацікавленість у вирішенні цього питання, ПАТ «Запоріжгаз» у 2015 році здійснив ще один відбір газу на ВТВ в тричі більших обсягах», – розповіла Соколова.
Тож вона підкреслила: не виключено, що на рівні вищого керівництва є домовленості про «недоторканність» певних осіб.
«Або ж наші державні системи просто не дають нам змоги розслідувати та повертати державі визначені суми коштів», – підкреслила Валентина Соколова.
Як повідомлялось раніше, економіст Борис Кушнірук заявив, що у 2008 році Юлія Тимошенко активно боролась із Дмитром Фірташем за облгази. Адже тоді йшлося про доступ до «безмежного газового ресурсу».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031