Авторизація

» » » У Мінфіні розповіли, чого вимагає програма МВФ

У Мінфіні розповіли, чого вимагає програма МВФ

Програма розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду з Україною, що передбачає реструктуризацію суверенного й квазі-суверенного зовнішнього боргу країни, у випадку єврооблігацій державних Укрексимбанку й Ощадбанку вимагає лише продовження строків їх погашення без списання основної суми боргу й зменшення ставки купонів, заявляє Міністерство фінансів.

«Хоча єврооблігації 2015 року й інші боргові інструменти Укрексимбанку й Ощадбанку включені в периметр майбутньої боргової операції, у зв'язку з особливими обставинами відносно державних банків вони мають тільки перепрофілювати ці зобов'язання (тобто продовжити строк їх погашення)», – говориться в повідомленні Мінфіну в четвер. «Виконання цілей EFF не вимагає зменшення основної суми боргу або купона по цих інструментах», – відзначає фінансове відомство. Мінфін указує, що Укрексимбанк проведе реструктуризацію своїх зовнішніх боргових зобов'язань, починаючи із продовження періоду обігу його єврооблігацій 2015 року на три місяці.

Відомство відзначає, що взяло до відома постанову Національного банку України від 14 квітня, якою регулятор поставив за обов'язок банку перепрофілювати його єврооблігації зі строком погашення в 2015 році. «Міністерство підтримує Укрексимбанк, який запросив продовжити період обігу його єврооблігацій 2015 року на три місяці, щоб могти провести переговори про продовження строку погашення облігацій не більш, ніж на десять років, без зменшення основної суми боргу або процентної ставки», – говориться в повідомленні. Згідно з ним, нездатність перепрофілювати єврооблігації 2015 унеможливить для України досягнення цілей, зазначених в EFF, оскільки вони є частиною боргу державного сектору обсягом $5,2 млрд зі строком погашення в 2015 році, погашення якого має бути відкладене.

«Усі вимоги Механізму розширеного кредитування (EFF – ред.) по майбутній борговій операції мають бути виконані, щоб забезпечити безперервне надання необхідної фінансової підтримки Україні з боку МВФ і її інших міжнародних партнерів. Нездатність України виконати зазначену EFF мету створить значні ризики для Укрексимбанку, а також для України», – підкреслює Мінфін.

За матеріалами: Інтерфакс-УкраїнаДолучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031