Авторизація

» » » У 2020 році бізнес можуть перевести на безготівкові розрахунки

У 2020 році бізнес можуть перевести на безготівкові розрахунки

У 2020 році бізнес можуть перевести на безготівкові розрахунки
Мінекономрозвитку винесло на громадське обговорення проект урядової постанови «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)».
Метою прийняття постанови є поліпшення структури грошового обігу в Україні за рахунок здійснення безготівкових платежів з використанням електронних платіжних засобів і скорочення частки готівкових розрахунків, а також створення додаткових зручностей для населення при розрахунках за куплені товари (отримані послуги), – повідомляє ЛІГА. Закон.
У пропонованому для обговорення проекті визначено, що до електронних платіжних сервісів відносяться платіжні сервіси онлайн, мобільні додатки, системи інтернет-банкінгу та перекладу на розрахунковий рахунок суб’єкта господарювання, що забезпечують переказ коштів цілодобово.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), в тому числі і дистанційним способом, будуть зобов’язані забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари з використанням електронних платіжних засобів за допомогою платіжних пристроїв або через електронні платіжні сервіси.
Проектом постанови встановлюються терміни для суб’єктів господарювання, протягом яких вони повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків:
1) до 1 липня 2019 року – субєкти господарювання:
здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту; підакцизних товарів; ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; лікарських засобів;
здійснюють діяльність з надання ж / к послуг; медичну і стоматологічну практики; діяльність турагентств, туроператорів, надання інших послуг бронювання та пов’язана з цим діяльність; діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (крім закладів, що не мають зал для обслуговування споживачів); діяльність готелів та подібних засобів тимчасового розміщення;
2) до 1 січня 2020 року – субєкти господарювання, які здійснюють:
торгівлю, технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів (торгівлю деталями та приладдям для них); торгівлю мотоциклами, деталями і приладдям до них, технічне обслуговування і ремонт мотоциклів; надання в оренду транспортних засобів;
поштову та кур’єрську діяльність; пасажирські та вантажні перевезення залізничним, автомобільним, водним або повітряним транспортом; діяльність фітнес-центрів; діяльність у сфері культури та закладів охорони здоров’я (лікарняних закладів);
страхування, перестрахування та недержавне пенсійне забезпечення (крім обов’язкового соціального страхування);
3) до 1 липня 2020 року – інші субєкти господарювання, які здійснюють реалізацію товарів (надання послуг), вартість яких становить більше 50 НМДГ.
Понад встановлену НБУ граничну суму розрахунків готівкою для фізичних осіб суб’єктів господарювання зобов’яжуть здійснювати розрахунки за продані ними товари виключно в безготівковій формі.
Суб’єктам господарювання дадуть право використовувати платіжний термінал для прийому електронних платіжних засобів на оплату за продані ними товари спільно з іншими суб’єктами господарювання на підставі договору з еквайром. При цьому кожен суб’єкт господарювання повинен забезпечити окремий облік своїх операцій та отримання коштів на власний поточний рахунок, відкритий у банку як суб’єкта господарювання.
Зауваження та пропозиції до проекту постанови Мінекономрозвитку приймає до 14 грудня за адресою:
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, 01008, Київ-8, вул. Грушевського, 12/2 або на адресу електронної пошти: zavoriska@me.gov.ua;
Державна регуляторна служба України, 01011, г. Киев, ул. Арсенальна, 9/11, або на адресу електронної пошти: mail@dkrp.gov.ua.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930