Авторизація

» » » Тернопіль бореться з підвищенням ціни на проїзд, а в столиці випробовують е-квиток

Тернопіль бореться з підвищенням ціни на проїзд, а в столиці випробовують е-квиток

Тернопіль бореться з підвищенням ціни на проїзд, а в столиці випробовують е-квиток
Тернопіль бореться з підвищенням ціни на проїзд, а в столиці випробовують е-квиток
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Страйки тернопільській владі обіцяють містяни. Люди обурені різким підняттям вартості проїзду в транспорті. Днями чиновники збільшили ціну вдвічі. Таким чином вона переплюнула навіть столичну й сягнула дев’яти гривень. Активісти заявляють, що це непідйомні тарифи для регіону з найнижчими в Україні зарплатами. У Києві ж свої нюанси - ввели електронний квиток, а купити його можна не всюди.
Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.
Тернополянка Оксана про здорожчання проїзду знає і хоча громадським транспортом користується рідко – не готова платити майже 10 гривень за проїзд.
«П’ять гривень я ще могла дати, але не 9», – зазначила вона.
Попри здорожчання, кількість охочих їхати не зменшилась, бо до переповненої маршрутки неможливо протиснутись. Тернополяни підраховують, у скільки їм влетить поїздка, тому багато хто йде пішки.
«Якщо рахувати, що стипендія становить 1300 гривень і 400 гривень треба віддати на проїзд, то платити за те, де тебе впихають у маршрутку – це неможливо», – вважає тернополянка Олександра.
У соцмережах вже закликали бойкотувати маршрутки і започаткували флешмоб – «пішки_на_роботу». А власників машин просять підвозити людей безкоштовно, бо вдвічі здорожчав і тролейбус.
«Люди засмучені. Кажуть, що зарплат і пенсій не попіднімали, а проїзд був 4 гривні, а став 8 гривень», – розповіла кондуктор у тролейбусі Ольга.
«Народ обрурюється, бо ціни не ті. В Києві зарплата вища, а проїзд коштує менше», – сказав водій маршрутного таксі Ігор.
За поясненням громада прийшла до мерії. Очільник управління транспорту заявив, що третину витрат на поїздки можна заощадити завдяки картці-проїзному. Щоправда, мати її можуть лише містяни або офіційно працевлаштовані у Тернополі. Заохочує людей скористатися пропозицією.
«Все робилося для того, щоб готівку вибити з рук водія і перевести на електронний квиток. Що таке в тролейбусі 5 грн, і що таке 8 готівкою? Це ж три гривні різниця», – вважає начальник Управління транспорту, комунікацій і зв’язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.
Купити можна і звичайний проїзний. Економія – 2 гривні на кожній поїздці тролейбусом та гривня – маршруткою.
З карткою чи без, а проїзд громадським транспортом Тернополя став одним із найдорожчих в Україні – бо вартість більша, ніж навіть у містах-мільйонниках – 8 гривень коштує квиток у Харкові та Києві. А у Хмельницькому в бусику просять 5 гривень і лише 3,50 у тролейбусі.
КИЇВ ТЕСТУЄ Е-КВИТОК
На відміну від тернопільських проблем у столиці є свої. Адже там тестують нову систему безконтактної оплати проїзду. Її впровадили як у метро, так і в наземному транспорті. Уже встановили 1200 валідаторів, але повноцінно ще не вдалося запустити систему.
Передавати за проїзд, відволікати водія чи згадувати, в якій кишені лежить окремий проїзний для кожного виду транспорту кияни уже б не мали. Бо в столиці запрацював єдиний електронний квиток, але поки що в тестовому режимі. Безконтактну картку можна придбати за 40 гривень.
«Ми будемо розповсюджувати картки у касах метрополітену, «Київпастрансу», а також ведемо перемовини, підписуємо договори з агентами з продажу квитків. Бо ми хочемо повністю віддати у ринок, а це можуть бути і Т-кіоски і кіоски Союздруку, тощо», – розповів директор департаменту інформаційних технологій КМДА Юрій Назаров.
Журналісти вирішили придбати квиток, але їм відмовили у касі метрополітену і запропонували придбати тільки жетон на метро. Купити ж безконтактну картку можна і в громадському транспорті. Та спершу попросили кондуктора продемонструвати, як працює система. Жінка зізналася, що сама ще не знає. Бо каже, що валідатори у тролейбусі встановили тільки кілька днів тому. Кияни ж ініціативу підтримують та запевняють – уже готові переходити на такі квитки.
«Та без проблем. Це набагато крутіше, ніж купувати квитки», – вважає киянин Віталій.
«Людям треба вигоди, і все повинне працювати. Бо наразі нічого не працює», – зауважила киянка Катерина.
Та введення електронного квитка, кажуть експерти, змінить тільки систему і дасть змогу контролювати пасажиропотік. Лишень на якість обслуговування не вплине.
«Міська влада не пішла на те, щоб зробити систему оплати сучаснішою. Адже не надала можливість пасажирам купувати квитки на декілька поїздок на декілька днів. На жаль, оплата як була одноразовою, такою і залишається з місячним проїзним квитком», – зазначив експерт із транспортних питань Олександр Кава.
Для того, аби електронний квиток запрацював – у столичному транспорті вже встановили тисячу двісті валідаторів. У тестовому режимі він функціонуватиме майже рік.
Нагадаємо, З грудня 2017 року ціни на користування громадським транспортом найбільше зросли у Києві – на 83,2%. Ще у трьох областях України проїзд зріс на близько 50%.
Мар’ям Ель Хасан Алі, Вікторія Козуб, Віталій Воротняк, «Перші про головне»

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031