Авторизація

» » » Дмитро Марунич: Є дві гіпотези, чому Регуляторна служба не погоджує нові ціни на газ

Дмитро Марунич: Є дві гіпотези, чому Регуляторна служба не погоджує нові ціни на газ

Дмитро Марунич: Є дві гіпотези, чому Регуляторна служба не погоджує нові ціни на газ
Дмитро Марунич: Є дві гіпотези, чому Регуляторна служба не погоджує нові ціни на газ
Фото: bigmir.net
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Рішення Державної регуляторної служби (ДРС) не погоджувати підвищення цін на газ для населення може бути лише технічною затримкою перед впровадженням нових тарифів.
Таку думку сьогодні у коментарі ІА ZIK висловив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.
Він зазначив, що наразі не відомо однозначно, якими можуть бути наслідки такої позиції Державної регуляторної служби. Водночас експерт має дві гіпотези, як можна пояснити цю ситуацію.
«Перша гіпотеза полягає в тому, що, можливо, нинішня влада в особі пана Гройсмана, розуміючи непопулярність підвищення тарифів, спробує зробити «фінт вухами», як це свого часу, ще на початку 2000-х, зробила Юлія Тимошенко на посаді Прем’єр-міністра. Тоді також було ухвалене рішення про зростання тарифів, а потім нібито за позовом профспілок його скасували. А перший транш від МВФ отримали», – нагадав Марунич.
Інша гіпотеза, за його словами, полягає в тому, що просто ще не всі процедури, необхідні для запровадження нових тарифів, було здійснені державними установами.
«Тобто це може бути тимчасова затримка, яка має технічний характер. Мені здається, ця версія більш вірогідна. Але однозначної відповіді, з цим це пов’язано, поки що немає. Проте мені здається, що найближчим часом це питання врешті-решт владнається, відповідні процедурні моменти будуть вирішенні і рішення про підвищення тарифів вступить у силу з 1 листопада», – зазначив Марунич.
На думку експерта, в уряду зараз фактично немає інших варіантів, окрім як підвищувати ціну на газ, відповідно до осягнених з МВФ домовленостей.
«Якщо не буде піднято тарифи, то про жодне укладення меморандуму з МВФ мови не буде. Відповідно, ризики, про які багато говорили останнім часом, є реальними. Насамперед, це ризик не обслуговування державного боргу впродовж 2019 року», – додав він.
Нагадаємо, Державна регуляторна служба не погодила проект постанови Кабінету Міністрів про поетапне підвищенні тарифів на газ для домогосподарств, затвердженої урядом 19 жовтня.
ДРС стверджує, що постанова Кабміну про підвищення цін на газ для населення «не відповідає досягнутим раніше збалансованим домовленостями між учасниками ринку природного газу». На думку ДРС, документ у поточній редакції «породжує хаос і маніпуляції взаємовідносинами на ринку, і дискримінує інших постачальників на користь НАК «Нафтогаз України».
Зазначимо, 19 жовтня Кабінет Міністрів прийняв рішення про збільшення з 1 листопада ціни на газ для населення на 23,5%. Таким чином ціна на газ за тисячу кубометрів складе 8555 гривень. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, у свою чергу, заявив про те, що ціну на газ до кінця поточного опалювального сезону більше не підніматимуть.
Того ж дня Україна узгодила з МВФ умови програми фінансування SBA в розмірі 3,9 млрд доларів. Нова програма розрахована на 14 місяців і має замінити діючу програму розширеного фінансування EFF.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031