Авторизація

» » » Мінекономіки пропонує «криптовалютну концепцію» для України

Мінекономіки пропонує «криптовалютну концепцію» для України

Мінекономіки пропонує «криптовалютну концепцію» для України
Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, яка спрямована на легалізацію криптовалют в Україні.
Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.
«Мінекономрозвитку ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, метою якої є створення зрозумілих умов для ведення діяльності у сфері віртуальних активів та віртуальних валют (криптовалют)», – йдеться у повідомленні.
Концепція пропонує на законодавчому рівні визначення основних термінів, що стосуються віртуальних активів, таких як «віртуальна валюта» («криптовалюта»), «віртуальні активи», «ICO/ITO», «майнінг», «смарт-контракт», «токен».
Реалізація Концепції передбачена на період до 2021 року в два етапи.
На першому етапі (2018-2019 роки) передбачено визначення правового статусу криптовалют; визнання суб’єктів господарювання, що надають послуги з обміну криптовалют на фіатні валюти (традиційні валюти) і навпаки; моніторинг та аналіз проблем і тенденцій розвитку ринку віртуальних активів та віртуальних валют з метою вироблення пропозицій щодо вдосконалення регуляторної політики.
На другому етапі (2020-2021 роки) передбачено визнання провайдерів гаманців – зберігачів віртуальних валют (особи, які надають послуги для захисту приватних криптографічних ключів від імені своїх клієнтів, для зберігання та передачі віртуальних валют) суб’єктами первинного фінансового моніторингу; розробку спеціальних законодавчих актів щодо врегулювання використання віртуальних активів, смарт-контрактів та токенів (цифрова одиниця обліку в рамках розподіленого реєстру записів у формі даних, який має криптографічний захист, що може використовуватися для посвідчення наявності прав на об’єкти цивільного права та зобов’язальні відносини), проведення ICO/ITO.
«Реалізація Концепції дасть змогу, зокрема захистити права споживачів у сфері віртуальних активів та віртуальних валют, юридично класифікувати діяльність. Учасники ринку отримають можливість користуватися банківськими послугами, офіційно залучати іноземні інвестиції, проводити ICO/ITO як українські компанії, укладати смарт-контракти та здійснювати бартерні операції з обміну товарів (послуг) на віртуальні валюти» – зауважують у МЕРТ.
Держава, у свою чергу, зможе збільшити надходження до бюджету, а також надходження іноземної валюти в Україну, створити нові високооплачувані робочі місця, отримувати об’єктивну статистичну інформацію щодо сфери віртуальних валют, стимулювати розвиток цифрової економіки та електронної комерції, інноваційної діяльності.
Реалізація Концепції також дасть змогу гармонізувати законодавство України у сфері віртуальних валют із законодавством ЄС.
За оцінками Офісу ефективного регулювання, у 2017 році Україна входила в ТОП-10 країн світу за кількістю користувачів віртуальних валют.
«За експертними оцінками, розмір сегменту майнінгу (процес отримання криптовалют за допомогою потужностей спеціального комп’ютерного обладнання) в Україні перевищує 100 млн доларів США на рік. Обсяг проведення ICO/ITO (форма залучення капіталу у вигляді емісії токенів, які, у свою чергу, передбачають зобов’язання організатора ICO/ITO спрямувати отриманий капітал на реалізацію заявлених цілей на визначених ним умовах) компаній з українським походженням чи розміщенням команд розробників у 2017-2018 роках – близько 100 млн доларів США», – пояснюють в Мінекономрозвитку.
Попри це, в Україні сьогодні існує правова невизначеність щодо діяльності, пов’язаної з віртуальними валютами (криптовалютами), у тому числі щодо їхнього правового статусу, оподаткування операцій з ними, можливості укладення смарт-контрактів (контракт, що укладається за допомогою спеціального комп’ютерного алгоритму і виконання якого здійснюється в автоматичному режимі). Через це ринок віртуальних валют значною мірою розвивається «у тіні», а держава не може здійснювати фінансовий моніторинг у цій сфері через відсутність статистичної інформації.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31