Авторизація

» » » У МінТОТ заявили про загрозу для виноробства через знищення Росією виноградників у Криму

У МінТОТ заявили про загрозу для виноробства через знищення Росією виноградників у Криму

У МінТОТ заявили про загрозу для виноробства через знищення Росією виноградників у Криму
У МінТОТ заявили про загрозу для виноробства через знищення Росією виноградників у Криму
Виноград. Фото: Pixabay
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Російська Федерація (РФ) в анексованому Криму знищує виноградники Судакської долини, що ставить під загрозу виноробну галузь на півострові.
Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).
Дії окупаційної адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя ставлять під загрозу існування виноробної галузі на Кримському півострові.
За результатами спеціальної обробки даних з відкритих джерел та космічних знімків виявлено занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судакської долини (район м.Судак, тимчасово окупована територія АР Крим).
Станом на 2012 рік, площа виноградників Судакської долини становила 743,9 га. Після анексії Кримського півострову площа виноградників різко скоротилася на 46% і зараз складає 397,8 га.
Причинами цього є:
заліснення виноградників (заросли деревами та кущами) –17,4 га;
закинуті ділянки (не обробляються) – 17, 6 га;
викорчувано виноградників – 59, 4 га;
прорідження (зменшилась кількість кущів винограду) – 251, 7 га;
Одними із основних чинників погіршення ситуації є незаконні дії окупаційної влади на території АР Крим, зокрема це: незаконне відчуження земель, будівництво об’єктів інфраструктури і прокладення доріг на території виноградників, низький контроль окупаційної влади за землевпорядкуванням.
Також зазначається про загальну невтішну динаміку скорочення площ плодоносних виноградників в АР Крим за час окупації Росією Кримського півострова. Станом на 01.01.2013 їх площа складала 20,5 тис. га, а в 2017 р. – 14,1 тис. га, що на 30% менше.
Окреме занепокоєння викликає зниження врожайності з 56 до 35,4 центнерів з гектара.
Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до незворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території.
Раніше МТОТ повідомляло, про руйнівні наслідки будівництва окупаційною владою РФ траси Алушта-Симферополь-Джанкой в районі Алуштинської долини, в результаті чого було викорчовано 46 гектарів виноградників.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31