Авторизація

» » » Мільйонні позови проти OASIS: адвокати стають на захист постраждалих туристів

Мільйонні позови проти OASIS: адвокати стають на захист постраждалих туристів

Мільйонні позови проти OASIS: адвокати стають на захист постраждалих туристів

Не секрет, що «бульбашка» безвідповідальності туристичного ринку вже давно мала б луснути, бо в українців вже давно не було сил терпіти хронічні перенесення, зміни та скасування рейсів, відсутність номерів в готелях, пасажирів, що застрягли в аеропортах, врешті-решт. Та все ж настільки масових «невдоволень» туроператорами як літом 2018 року не було навіть за далеких часів мирної України. Особливо цього року відзначилася компанія Oasis Travel Ukraine, хоча й інші оператори не гребували пограти на нервах у пасажирів. Тим не менш саме у Oasis – найбільша кількість «епік фейлів».

Наразі лише до адвокатського об’єднання «Коларес» за захистом свої прав звернулося більше 100 постраждалих туристів, які сплатили повну вартість свого відпочинку ще у січні-березні 2018 року (а це, на хвилинку – від 30 до 50 тис грн.), а натомість й досі не отримали нічого, окрім зіпсованого настрою, поневірянь по аеропортах та сліз дітлахів, які так й не побачили моря. Більше того, туроператор навіть кошти туристам не збирається повертати. Натомість у деяких українців такі подорожі були весільним подарунком, хтось відкладав відпустку по декілька років, а багато хто просто протягом значного періоду заробляв на таку відпустку. Тож іншого виходу, як добиватися правди в судах, зневірені громадяни вже й не бачать.

Про все це стало відомо під час прес-конференції в ЛІГАБізнесІнформ, яка відбулася сьогодні 9 жовтня 2018 року.

Першим до слова запросили адвоката, партнера АО «Коларес» Олександра Вовка, який зазначив, що метою прес-конференції є привернення уваги до такої проблеми як невиконання туроператорами своїх зобов’язань перед туристами. І саме тому правнича група «Коларес» в якості соціального проекту взяла на себе зобов’язання безкоштовно надати правову допомогу українцям, які не отримали компенсації від туроператора за зірвані відпустки. Тим більше, що за словами Олександра, він на власному досвіді переконався, яким важким та стресовим є очікування авіарейсів, що затримують на тривалий час, навіть коли точно відомо, що це відбувається лише через негоду. Натомість у випадку з туроператором ситуація була ще гіршою – люди по декілька діб не отримували жодної інформації, чи вилетять\повернуться вони в Україну взагалі, мали витрачатись на незаплановане перебування в аеропорту, псували собі настрій та нерви.

Тож основною метою адвокатів є, звичайно ж відновлення порушених прав туристів, належне відшкодування моральної та матеріальної шкоди, і разом з тим юристи «Коларес» готують себе до більш глобального завдання – змінити ставлення туроператорів до неналежного виконання ними власних обов’язків.

Як відзначила адвокат Ірина Кепич, цим колективним позовом в «Коларес» хочуть започаткувати певну правову превенцію щодо майбутніх порушень усіма українськими туроператорами. І це дійсно зараз є актуальною проблемою, оскільки ситуація на ринку надання туристичних послуг є такою, що оператори укладають договори навіть з тими туристами, яких вони потім не зможуть належним чином обслужити. Наразі до компанії «Коларес» вже звернулося більше 100 туристів, загальна ціна позову склала більше 1,5 млн грн. І це лише початок, прогнозують адвокати.

Нагадаємо, що за інформацією в ЗМІ, основною причиною затримок вильотів стали борги туроператора перед авіакомпанією. Зокрема, авіакомпанія "Браво" заявила, що не змогла доправити майже 800 своїх туристів з Тунісу через те, що туроператор Oasis протягом двох років заборгував перевізнику 25 млн грн. Тож загальну і остаточну суму позову зараз можна уявити лише приблизно, але це можуть бути й десятки мільйонів гривень.

Адвокат Ірина Кепич також пояснила, чому позов подається саме до туроператора, а не авіаперевізника. Справа в тому, що за законом саме на оператора покладається вся відповідальність за належне виконання послуги – від трансферу до проживання в готелю, тим більше, що саме туроператор отримував усю суму коштів за надання туристичної послуги. Врешті-решт, адвокати просто не розуміють, чому громадяни мають відповідати своїми грошима та моральними стражданнями через банальну комерційну суперечку двох господарюючих суб’єктів.

Щодо ж конкретних цифр з приводу найбільшого колективного позову проти українського туроператора, то за словами представника АО «Коларес», куратора проекту Марини Бажан, наразі їй точно відомо про 270 осіб, які виявили бажання отримати компенсацію. Навіть якщо порахувати середній чек у 30000 грн, то сума стягнень з туроператора вже буде більшою за 7 млн грн.

Проте не всі з них ще хочуть долучатись до судового процесу, оскільки вірять у можливість добровільного відшкодування шкоди з боку оператора. На думку юристів, такі очікування є марними, тож найбільш перспективним виходом з ситуації буде саме колективне подання позову разом з адвокатами «Коларес». Тим більше, що постраждалих від дій Oasis насправді було набагато більше, а отже й резонансність цієї справи та її активне висвітлення в ЗМІ також матиме сприятливий вплив на розгляд спору в суді.

Одним із ключових факторів формування громадського суспільства є соціальна відповідальність правників. На думку фахівців «Коларес», Європа в Україні починається з дій кожного окремого громадянина. Займаючи активну соціальну позицію, правники «Коларес» вирішили забезпечити належне надання правової підтримки вище зазначеній ініціативі туристів, бо саме такий підхід дозволить побудувати Україну, в якій не соромно буде жити нашим дітям.

Контактна особа щодо питань судового позову проти Oasis Travel Ukraine:

Бажан Марина (+38 067 405-48-09), або залишити повідомлення

на сторінці у фейсбук за адресою https://www.facebook.com/colareslaw/


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031