Авторизація

» » » В Україні пропонують запровадити транспортний податок на авто, яким понад 5 років

В Україні пропонують запровадити транспортний податок на авто, яким понад 5 років

В Україні пропонують запровадити транспортний податок на авто, яким понад 5 років
В Україні пропонують запровадити транспортний податок на авто, яким понад 5 років
Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
В Україні пропонують запровадити транспортний податок на вживані автомобілі. Сплачувати його доведеться всім власникам транспортних засобів, виготовлених більш ніж 5 років тому.
Про це повідомляє Auto.Ria.
Транспортний податок – платіж у розмірі 25 000 гривень, який доводиться сплачувати щорічно автовласникам. Щоправда, зараз він стосується лише «елітних» легкових автомобілів віком до 5 років з середньоринковою вартістю більше за 1 396 126 грн. Власники решти легкових та вантажних автомобілів, автобусів наразі не зобов’язані сплачувати транспортний податок, але це може змінитись. Пропозиція обкладати податком вживані автомобілі присутня в поправках до законопроекту №8487, який створювався для зміни правил імпорту автотранспорту. Однак, як бачимо, окрім ідей щодо зменшення податкового тиску, туди із поправками закралась пропозиція створити новий податок.
Які транспортні засоби пропонують обкласти транспортним податком? Коротко – всі. Тобто автобуси, вантажівки та легкові авто, і навіть мотоцикли, з дати виробництва яких минуло більше ніж 5 повних календарних років. Легкові «елітні» автомобілі обкладатимуться транспортним податком за дійсною «старою» схемою. Також у тексті поправки є наступна інформація: «тимчасово, до 2024 року, не нараховувати транспортний податок на ТЗ старші 5 років, перша реєстрація яких відбулась до 1 січня 2019 року».
Як визначатиметься розмір транспортного податку? Щоб дізнатись, скільки доведеться заплатити в рік за те, що у вас є автомобіль, доведеться скористатись такою формулою: Податок = (Базова ставка) х (К двигуна) х (К віку) х (К екологічний) Тепер розглянемо кожен окремий компонент формули. Базова ставка становитиме 200 гривень для бензинових двигунів, та 300 грн для дизелів. Далі розберемось із коефіцієнтами, що позначені буквою «К» у формулі. Коефіцієнт двигуна визначається діленням на 1000 робочого об’єму циліндрів в сантиметрах кубічних. Наприклад, якщо двигун має об’єм 1600 см3, то К двигуна становитиме 1,6. Коефіцієнт віку – вік авто (повних років) мінус 5. Якщо маємо 10-ти річну машину, для неї цей параметр буде 5. Коефіцієнт екологічний визначатиметься у відповідності до того, якому стандарту «Євро» відповідає автомобіль: Євро 2 і менше – 4; Євро 3 – 3; Євро 4 – 2; Євро 5 – 1,5; Євро 6 – 1. Для авто із гібридною силовою установкою ці коефіцієнти будуть дещо нижчими.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728