Авторизація

» » » Прем’єр Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік

Прем’єр Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік

Прем’єр Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік
Прем’єр Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Серед головних пріоритетів видаткової частини бюджету – збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності країни.
Про це він заявив на засіданні уряду під час презентації проекту бюджету-2019, яке транслював телеканал ЗІК.
«На 2018 рік у бюджеті країни передбачили зростання ВВП у 3%. Але зараз ми вже бачимо, що по другому кварталу цього року цей показник складає вже 3,6%. Так само і на наступний рік ми закладаємо 3%, утім очікуємо більше зростання. Наш пріоритет – у середньостроковій перспективі вийти на 5-7% економічного зростання. Це є можливим, адже ми запустили низку процесів, які з кожним роком приноситимуть в економіку більше інвестицій», – зазначив Володимир Гройсман.
За прогнозами прем’єра, інфляція на 2019 рік знизиться до 7,4%. І якщо ціни все ж будуть зростати, то не такими темпами, як було протягом попередніх років. Не менш важливим, на думку голови уряду, є поступове зменшення державного боргу України.
«Із 2005 по 2013 рік державний борг України зріс на 50 мільярдів доларів. Такий величезний борг потрібно обслуговувати, і через це ми повинні співпрацювати з міжнародними партнерами, щоб запозичувати у них кошти, погашати борги і перезапозичувати за менші відсотки. Тому стратегія уряду – це зменшення боргу по відношенню до ВВП поступово, з кожним роком», – пояснив Гройсман.
Щодо дохідної частини бюджету, прем’єр зазначив, що в 2019 році прогнозується зростання зведеного бюджету до 1292,7 мільярда гривень.
Серед головних пріоритетів видаткової частини бюджету голова уряду наголосив на фінансуванні української армії та розбудові всього блоку безпеки й оборони.
«У 2019 році видатки на обороноздатність держави складатимуть 209,5 млрд грн, а це на 31,5 млрд більше, ніж попереднього року. Ми розуміємо, що постійно маємо думати над тим, як можна збільшити наші видатки на модернізацію озброєння та на нову бойову техніку. Також серед головних завдань – збільшення заробітної плати військовим, яка складатиме не менш як 10 тисяч гривень», – запевнив урядовець.
Наголосив прем’єр і на енергонезалежності країни та підкреслив, що сьогоднішня ситуація в цій галузі не влаштовує ні уряд, ні шахтарів, ні національну економіку.
«У цьому році ми виділяємо ресурс на модернізацію українських шахт. Це безпосередня відповідальність профільного міністерства, і видатки розміром у 2,3 млрд грн ми маємо інвестувати у збільшення видобування українського вугілля. Також ми виділяємо 713,4 млн гривень на розвиток гідроелектростанцій, адже це чиста й відносно недорога енергетика», – підкреслив Гройсман.
Також Прем’єр-міністр зосередив увагу на формуванні Державного фонду енергоефективності, на запуск якого заплановано виділити 1,6 млрд грн, а на «теплі» кредити – 0,4 млрд грн.
Згадав голова уряду й про розбудову нових автошляхів державного значення, на що в 2019 році передбачено 56 млрд грн, що на 8,3 млрд більше, ніж цього року.
«На місцеві дороги в цьому році ми передали 11,5 млрд грн, і це вже є відповідальність влади на місцях, щоб ефективно реалізувати ці кошти. Адже в наступному році видатки на цю сферу зростуть ще на 6,1 млрд грн. Окремо зауважу на безпеці руху на дорогах, на що ми запланували 2,5 млрд грн і тільки починаємо використовувати цей ресурс», – підкреслив Володимир Гройсман.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031