Авторизація

» » » Президент Клубу мерів: Причина мільярдних боргів комунальних господарств – різниця в тарифах

Президент Клубу мерів: Причина мільярдних боргів комунальних господарств – різниця в тарифах

Президент Клубу мерів: Причина мільярдних боргів комунальних господарств – різниця в тарифах
Будь-яка заборгованість бюджету перед комунальниками призводить до того, що якість послуг погіршується.Якщо у комунальників немає грошей, вони починають «економити».
Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив директор Аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.
Нагадаємо, на сьогодні у Києві 80% житлових будинків підключили до опалення. Як повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, донині не вирішене питання ціни на теплову енергію для бюджетних установ від ТЕЦ. Тому ці установи досі залишаються без опалення.
Олександр Сергієнко пояснив, що бюджет заборгував велику суму «Київенерго», і влада разом з комунальним підприємством вдається до таких заходів, щоб спонукати держбюджет погасити цю заборгованість. Інакше, як свідчить досвід минулих років, заборгованість може лише роками наростати.
«Будь-яка заборгованість бюджету перед комунальниками призводить до того, що якість послуг погіршується. Якщо у комунальників немає грошей, щоб купувати газ, виплачувати зарплати, проводити регламентні роботи, вони починають «економити». І в результаті люди мерзнуть або замість гарячої отримують тепленьку воду», – пояснив експерт.
Президент Клубу мерів Володимир Удовиченко наголосив, що ця проблема – не нова і повторюється із року в рік. Гість програми звернув увагу на тарифну політику, яка спочатку була на рівні органів місцевого самоврядування, потім – на рівні відповідної Комісії, нині – знову повернулася до рівня місцевого самоврядування, і нині триває процес формування тарифів.
«Усі борги, мільярдні борги комунальних господарств сьогодні накопичені саме через різницю у тарифах, притім ця різниця є подвійною. Перша різниця – це те, що держава винна певні суми у цій різниці, а друга – це тариф, який обгрунтовано подавали до Комісії комунальні підприємства і яким ніколи цієї обгрунтованості стовідсотково не приймали, тобто, завжди ці тарифи були нижчими від потреби комунальних підприємств», – пояснив експерт та наголосив, що комунальні підприємства можна звинувачувати в безгосподарності, проте, на його думку, вони завжди перебували у невигідній ситуації з огляду на тарифну політику.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930