Авторизація

» » » При формуванні цін на продукти найбільший вплив має зовнішня кон'юнктура, – Уманський

При формуванні цін на продукти найбільший вплив має зовнішня кон'юнктура, – Уманський

При формуванні цін на продукти найбільший вплив має зовнішня кон'юнктура, – Уманський
При формуванні цін на продукти найбільший вплив має зовнішня кон'юнктура, – Уманський
М'ясо на ринку. Фото: УНІАН
Ціни на продукти в Україні зазвичай формуються в залежності від зовнішньої кон'юнктури, а не внутрішнього попиту. Але цю ситуацію можна змінити.
Таку думку в ефірі інформаційно-політичного проекту «Почути Україну» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив виконувач обов'язків міністра фінансів України (у 2009-2010 роках) Ігор Уманський.
«На жаль, на сьогоднішній день справді більший вплив на ціни продуктів має зовнішня кон'юнктура. В останні роки саме політика щодо лібералізації більшості відносин, в тому числі і регулювання цін та торгівельних і неторгівельних відносин, призвела до того, що наші ціни більш залежні від зовнішньої кон'юнктури, ніж від внутрішнього попиту», – пояснює Ігор Уманський.
Проте, за його словами, це не означає, що цієї ситуації не можна змінити.
«Для того, щоб захиститись від цього, нам потрібен розвиток внутрішнього ринку споживання та виробництва. Іншого рецепту поки ніхто не придумав. Немає жодної країни, яка б не підтримувала значними коштами, фіскальними інструментами розвиток внутрішнього споживання та виробництва», – зазначив колишній в. о. міністра фінансів України.
На його думку, виключно ліберальні підходи не забезпечать успіху жодній країні.
«Тому на сьогоднішній день концентрація політиків усіх державних інституцій та регуляторів (Національного банку, Антимонопольного комітету та інших) має бути спрямована на забезпечення внутрішнього споживання, попиту та виробництва», – вважає Уманський.
Окрім цього, він визнає, що ресурси для цього обмежені, але переконаний, що формування цієї політики підтримки дозволить сконцентрувати ті бюджетні ресурси, які є станом на сьогодні.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031