Авторизація

: ?

: ?
Хто такий поручитель за кредитом, і що важливо знати, перед тим як дати згоду на поручительство? Спробуймо розібратися в цій колонці.
Поручитель – це особа, яка солідарно із позичальником відповідає за кредитні зобов’язання.
При цьому слід підкреслити, що зобов’язання поручителя виникають відразу після невиконання зобов’язань позичальником.
Найчастіше банк вимагає оформлення договору поруки, якщо є сумніви, що позичальник може не виконати взяті на себе зобов’язання (низькі доходи, позичальник довго залишається без роботи, не може офіційно підтвердити доходи).
Поручитель також необхідний, якщо йдеться про велику позику або беззаставний кредит.
Бути поручителем родичу або ж чужій людині – вирішує банк, найголовніше, що він повинен бути платоспроможним.
В середньому по Україні до 5% від загальної кількості кредитів оформлюється із залученням поручителів.
У докризові часи – активної видачі іпотеки та автокредитів – ця сума була в рази більшою.
Існують два види поруки: фінансова і майнова.
Фінансова порука полягає в тому, що у випадку невиконання зобов’язань позичальником поручитель починає платити за його кредитом/кредитами, а в разі майнової – поручитель відповідає своїм майном.
Поручителів може бути також кілька; договір поруки може передбачати виконання зобов’язання в повному обсязі або частково.
Якщо ви виступаєте поручителем (це стосується двох вищезгаданих видів поруки), то це завжди підкріплюється документально – шляхом підписання договору поруки, в якому фіксуються всі зобов’язання.
При цьому поручителю слід надати наступні документи: паспорт, ІПН, документ, що підтверджує доходи, у випадку майнової поруки – ще й документ на майно.
Якщо позичальник сумлінний і виконує всі умови кредитного договору, то, будучи поручителем, ви “нічого не відчуєте” – після погашення кредиту договір поруки автоматично втратить свою силу.
І навпаки, якщо позичальник перестає виконувати зобов’язання, то весь тягар відповідальності лягає на поручителя – спочатку йому будуть надіслані письмові претензії і тільки потім справу передадуть у суд.
Однак судовий розгляд – це крайній захід, оскільки банк прагне врегулювати всі питання в досудовому порядку.
Висновок. Вам як поручителю важливо розуміти фінансовий стан позичальника: чи зможе він виконувати зобов’язання перед кредитодавцем, чи ні. І якщо є сумніви, то від оформлення договору поруки слід відмовитися.
Марина Дутлова, директор з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031