Авторизація

» » » У російського "Північного потоку-2" з'явилися нові проблеми Finance.ua

У російського "Північного потоку-2" з'явилися нові проблеми Finance.ua

У російського "Північного потоку-2" з'явилися нові проблеми Finance.ua
Міністерство закордонних справ Польщі підготувало юридичний висновок про регулювання морської частини газопроводу «Північний потік – 2». 12 жовтня документ було передано представникам Єврокомісії, пишуть «Ведомости».
Польща вважає, що морська частина «Північного потоку – 2» підпадає під регулювання Третього енергопакету. Територіальні води країн – учасниць ЄС: Данії та Німеччини, через які пройде труба, є «внутрішньою частиною території Євросоюзу», йдеться у повідомленні МЗС Польщі. Частина газопроводу також буде прокладена у виключній економічній зоні Фінляндії і Швеції.
Але видача дозволу на будівництво труби накладає на країну зобов’язання щодо застосування всіх відповідних норм законодавства ЄС». Нарешті, прецедентне право ЄС дає Єврокомісії підстави для екстериторіального поширення норм європейського енергетичного законодавства на весь газопровід цілком, включаючи його російські підводну і навіть наземну ділянки, йдеться в документі. Чинне європейське енергетичне законодавство, відоме як Третій енергопакет, було прийнято 2009 р.
Його ключові вимоги щодо газотранспортної інфраструктури включають поділ функцій постачальника і транзитера газу, а також забезпечення доступу до труби третіх сторін. Поширення цих норм на «Північний потік – 2» суперечить інтересам «Газпрому», констатує партнер RusEnergy Михайло Крутіхін. Передача труби незалежному операторові як мінімум позбавить «Газпром» доходів від прокачування газу. До того ж незалежна керуюча компанія буде зобов’язана виставляти потужності з прокачування на аукціон. І без окремого рішення Єврокомісії більше половини їх «Газпром» не зможе викупити, вказує Крутіхін.
«Але половина потужностей «Північного потоку – 2», що простоює, може підштовхнути уряд Росії до повної лібералізації експорту газу, – вказує Крутіхін. – І це найбільша загроза для «Газпрому», монополія якого на експорт трубопровідного газу поки що захищена законом». Топ-менеджери «Газпрому» неодноразово говорили про відсутність підстав вимагати поширення дії Третього енергопакету на морську частину «Північного потоку – 2». Схоже, питання про те, чи підпаде «Північний потік – 2» під європейське законодавство, чи ні, буде вирішуватися в суді, вважають юристи.
Висновок польського МЗС представляє собою зачатки непоганої позиції для суду, констатує доцент кафедри міжнародного приватного і цивільного права МДІМВ Андрій Лобода.
«Польща може використовувати вже підготовлену аргументацію для ініціювання судового розгляду», – продовжує Лобода. «З великою часткою ймовірності остаточне рішення про законність вимог Єврокомісії буде приймати Європейський суд», – припускає експерт.

Довідка Finance.ua:


Проект “Північний потік – 2” (Nord Stream 2) передбачає будівництво двох ниток газопроводів від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Загальна пропускна здатність запланована в 55 млрд кубометрів на рік.
Планується, що трубопровід запрацює в 2019 році.
Раніше республіканська більшість палати представників конгресу США пригальмувала голосування щодо санкцій проти Росії, схвалених Сенатом. Окремим пунктом у документі прописано намір США “протидіяти будівництву газопроводу “Північний потік – 2”.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031