Авторизація

» » » Розроблено найпотужнішу біологічну сонячну комірку Finance.ua

Розроблено найпотужнішу біологічну сонячну комірку Finance.ua

Розроблено найпотужнішу біологічну сонячну комірку Finance.ua
Вчені Бінгемтонського університету (США) створили біологічну сонячну комірку, здатну видавати велику питому потужність і протягом тривалішого терміну, ніж існуючі аналоги.
Мікрофлюідальна система лабораторії-на-чіпі, що виробляє власну енергію, необхідну для створення самостійних діагностичних пристроїв, призначених для роботи у віддалених регіонах з обмеженими ресурсами. Мініатюрні біологічні комірки (micro-BSC) можуть стати найбільш підходящим джерелом енергії для них, оскільки повторюють природну екосистему: живі організми працюють разом з неживими, створюючи незалежну структуру.
«Micro-BSC можуть тривалий час виробляти електрику в процесі фотосинтезу і дихання мікробів під час циклів зміни дня і ночі, даючи чисте і відновлюване джерело енергії з потенціалом самопідтримки, – говорить професор Сеохен Чой. – Однак, перспективи цієї технології не знаходили практичного застосування через їх відносно малу потужність і короткий термін служби».
Професор Чой і його колеги створили мікроскопічну мікрофлюідальную біологічну сонячну комірку, яка може працювати з великою потужністю і протягом тривалого терміну, забезпечуючи енергією лабораторії-на-чіпі. Біосумісний тривимірний пористий анод продемонстрував відмінну здатність до утворення біоплівки і високу швидкість бактеріального позаклітинного перенесення електронів, що веде до збільшення потужності.
За допомогою реакції фотосинтезу ціанобактерій Synechocystis без додаткового органічного палива вчені домоглися у одноклітинної біологічної сонячної комірки питомої потужності 43,8 uW на см2 і тривалого вироблення енергії протягом 20 днів, що є рекордом за потужністю і тривалістю, повідомляє Phys.org.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031