Авторизація

?

?
Нове дослідження, опубліковане вченими Стенфордського університету, свідчить про те, що потенціал енергії морського вітру настільки великий, що теоретично може забезпечити потреби всього людства, якщо ми навчимося ним користуватися.
«Це дослідження можна вважати “зеленим світлом” для індустрії, з геофізичної точки зору», – говорить Кен Калдейра, один з авторів статті, опублікованої в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
Відправною точкою роботи послужило дослідження, яке підтверджувало, що у вітряних станцій, розташованих на суші, є верхня межа обсягу енергії, оскільки природні і штучно створені людиною структури знижують швидкість вітру, а також через те, що під час роботи вітряні турбіни відбирають частину енергії вітру у інших турбін, що стоять за ними по ходу руху вітру.
В океані все інакше. По-перше, швидкість вітру там на 70% вища, ніж на суші. Але важливіше те, що можна назвати «підживленням вітру». Вчені виявили, що до океанів у середніх широтах шторми регулярно переносять енергію вітру з суші, розташованої в більш високих широтах, тобто верхня межа обсягу енергії тут набагато вища.
«На суші турбіни збирають крихти кінетичної енергії з найнижчих шарів атмосфери, тоді як над океаном вони “викачують” більшу частину кінетичної енергії з тропосфери», – каже Калдейра.
Якщо порівняти теоретичну вітряну станцію площею майже 2 млн кв. км в центрі США з такою ж за розміром в Атлантиці, вийде, що сухопутні турбіни, навіть якщо покриють всі центральні штати, не зможуть забезпечити енергією США і Китай, а морські платформи зможуть і ще залишиться. А для того, щоб задовольнити всі сучасні потреби людства в електриці – тобто 18 терават, знадобиться встановити морські турбіни на площі 3 млн кв. км.
Малоймовірно, що ми колись будуватимемо турбіни в відритому океані в такій великій кількості (це може навіть змінити клімат планети), але докази того, що енергія морського вітру володіє таким великим потенціалом, допоможе стимулювати розробки плавучих вітряних платформ, які працюють у глибоководних районах, пише Science Alert.
До 2030 року 30% енергетичних потреб Європи буде забезпечувати енергрія вітру. Більшість вітряних станцій буде розташована в країнах Західної Європи, а в східній її частині тільки Естонія планує розвивати цю галузь.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031