Авторизація

» » » Електростимуляція мозку дозволяє робити менше помилок Finance.ua

Електростимуляція мозку дозволяє робити менше помилок Finance.ua

Електростимуляція мозку дозволяє робити менше помилок Finance.ua
Дослідники Бостонського університету змогли синхронізувати коливання мозкових хвиль двох ділянок головного мозку – медіальної і латеральної префронтальної кори, щоб посилити важливі функції організму: здатність до навчання і самоконтроль.
Якщо людина робить помилку, медійна префронтальна зона спалахує, як сигналізація, пояснює Роберт Райнхарт, психолог і нейробіолог Бостонського університету. «Якщо я скажу їй, що вона зробила помилку, ця зона також спалахує». Саме вона допомагає виправляти помилки якомога швидше. У здорових людей ця зона працює рука об руку з сусідньою, латеральною, в якій зберігаються правила і цілі, і яка також грає важливу роль у зміні наших рішень і дій. «Мабуть, це найбільш фундаментальні ділянки мозку, які виконують завдання управління і самоконтролю», – каже Райнхарт.
Він застосував новітню технологію електростимуляції HD-tACS і виявив, що поліпшення синхронізації мозкових хвиль або осциляцій між двома цими регіонами підвищує обмін даними між ними і дозволяє людині краще справлятися із завданнями, пов’язаними з навчанням і самоконтролем. І навпаки, при розсинхронізації або пошкодженні зв’язку з цим здатність до навчання і поведінкового контролю падає.
Провівши три раунди випробувань на 90 здорових учасниках експерименту, вчені помітили, що якщо посилити синхронізацію, люди починають швидше справлятися із завданнями і робити менше помилок, а якщо і помиляються, то коректують свої подальші дії. І навпаки, при розсинхронізації неточностей стає більше, а процес виконання завдань сповільнюється. Ці зміни були непомітні для самих учасників, але підтверджувалися статистично.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031