Авторизація

» » » Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства
Фото: facebook.com/volodymyrgroysman
11 жовтня цього року вступив у дію новий пенсійний Закон №2148, що передбачає низку змін у призначенні пенсій. Відтак, фахівці Головного управління Пенсійного фонду (далі ПФ- ред.) у Львівській області розказали про основні положення, які передбачає пенсійна реформа, озвучили результати перерахунку пенсій у Львівській області, наочно продемонстрували, як змінилося пенсійне забезпечення в того чи іншого пенсіонера.
Про це начальник головного управління пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська, заступник начальника головного управління пенсійного фонду у Львівській області Галина Левицька, начальник управління пенсійного забезпечення головного управління пенсійного фонду у Львівській області Ірина Стародубова розповіли 12 жовтня у Львові під час прес-конференції.

Результати перерахунку пенсій з 1 жовтня 2017 року


Начальник головного управління пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська розповіла про роботу, яку провели органи Пенсійного Фонду у зв’язку з прийняттям Верховною Радою 3 жовтня Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».
Отож, проведено перерахунок пенсій всім пенсіонерам Львівської області із застосуванням середнього показника заробітної плати в Україні в розмірі 3 764 грн.
">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

При проведенні перерахунків фахівці ПФ застосовували новий показник прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність в розмірі 1452 грн. Також застосовували показник величини оцінки одного року стажу в розмірі один відсоток.
Даний перерахунок проведено в автоматизований спосіб, тому звертатися до органів ПФ не потрібно.
Розмір підвищення пенсій розраховано індивідуально для кожного пенсіонера залежно від його заробітку, який він отримував, і його страхового стажу.
На Львівщині підвищення отримують 608,6 тисяч мешканців.
">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

Середнє підвищення пенсії на Львівщині становить 502 грн.
Доплати у сумі 140 грн і більше пенсіонери отримають вже у жовтні. Списки щодо додаткових перерахунків доставлені у поштові відділення та банківські установи 10 жовтня. Відтак 11 жовтня особам, які отримують пенсії через установи банку, на карткові рахунки були зараховані суми – тим, хто має термін отримання з 4 по 10 жовтня і 11 жовтня. На поштовому відділенні пенсіонери з 11 жовтня отримуватимуть пенсію за двома відомостями, – старою і додатковою доплатою.
Ті особи, в яких розмір пенсії збільшено на суму, менше 140 грн, доплату отримають у листопаді одночасно з пенсією за листопад. Є категорія осіб, які отримували пенсію за спеціальними законами, – цим особам також буде проведено перерахунок пенсій в індивідуальному порядку і в разі збільшення виплати вони отримають у листопаді згідно з графіком.
">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

Запроваджено гнучкий коридор пенсійного віку


Заступник начальника головного управління пенсійного фонду у Львівській області Галина Левицька розповіла про запровадження перехідного періоду із застосування нового показника оцінки страхового стажу.
Здійснюючи перерахунок пенсії, застосовували середню зарплату 3 764 грн, і оцінка показника страхового стажу – один відсоток. З 2018 року будуть застосувати середній показник заробітної плати за два роки – 2016, 2017 рр. і показник оцінки страхового стажу – один відсоток. З 2019 року – відповідно братимуть до уваги зарплату за три роки і показник одного року. Це роблять для того, щоб вирівняти пенсії, які будуть враховувати в наступних роках.
Для пенсіонерів віком 60,. 63, 65 років діє до 2018 року правило, що дає право виходу на пенсію чоловікам у 60 років, жінкам – у 58 років зі стажем 35 років для чоловіків і 30 років для жінок. Також мають таке право виходу на пенсію особи з мінімальним страховим стажем – не менше 15 років.
З 1 січня 2018 року право на пенсію у 60 років чоловіки будуть мати при наявності стажу не менше 25 років. За жінками зберігається вікова градація виходу на пенсію, передбачена ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Вже з 2018 року це стосуватиметься жінок у віці 58, 6 років.
Діапазон необхідного стажу щороку збільшуватиметься на 12 місяців до досягнення 35 років у 2028 році. Є категорія осіб, які вийшли на пенсію у 2011 році, – для них максимальний стаж 25 /20 років. Це право за особами зберігається.
З 1 січня 2018 року особи, які мають стаж від 15 до 25 років будуть мати право виходу на пенсію у 63 роки.
За наявності з 1 січня 2019 року стажу 15 років, але не менше 16 років призначення пенсії може бути у 65 років.
В період до досягнення необхідного пенсійного віку особа може отримувати соціальну допомогу в органах соціального забезпечення.
Законом №2148 вносяться зміни до 30 законів України, але для такої категорії осіб як військовослужбовці, даним законом перерахунок пенсії не передбачений. Уряд працює над цим питанням і до 1 листопада 2017 року має бути розроблений законопроект, що передбачатиме осучаснення пенсій військовослужбовцям з 1 січня 2018 року.
Також Законом передбачається скасування обмеження у виплаті пенсій працюючим пенсіонерам. Відміняється зменшення розміру пенсій жінкам, які скористатися правом виходу на пенсію у 55 років. Їм було відновлено це право при досягненні пенсійного віку з додаванням періоду, коли вони достроково вийшли на пенсію.
Законом також передбачається зміна механізму відшкодування роботодавцем виплаченої суми пільгових пенсій. Для них збільшується ставка сплати єдиного внеску.
Змінено порядок призначення пенсій за вислугу років, але збережено право особам, які на сьогоднішній день мають необхідний стаж для вислуги років, – за ними збережено право на призначення такої пенсії.

Право на пенсію окремих категорій громадян


Начальник управління пенсійного забезпечення головного управління пенсійного фонду у Львівській області Ірина Стародубова розповіла про право на пенсію окремих категорій громадян.
З 1 жовтня цього року призначення всіх пенсій для осіб, які будуть звертатись в органи пенсійного захисту, буде здійснюватись за нормами страхового закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пенсійне забезпечення за окремими законодавчими заходами буде здійснюватись для військовослужбовців та чорнобильців.
Особи, які працювали в шкідливих умовах праці за списком №1 або №2, зокрема, йдеться про шахтарів, які працювали у важких умовах, – далі можуть достроково вийти на пенсію. Чоловіки, які мають не менше 15 років стажу на підземних роботах, а жінки – 7, 5 років стажу, будуть отримувати пенсію, не меншу, ніж трикратний розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (4352 грн).
">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

На пільгових умовах можуть скористатися виходом на пенсію чоловіки, які працювали трактористами-машиністами у сільському господарстві, жінки, які працювали доярками, свинарками, у текстильній промисловості – також мають право дострокового виходу на пенсію і це право за цими громадянами залишається.
Водії міського пасажирського транспорту також можуть скористатися правом дострокового виходу на пенсію за віком за наявності певного спеціального стажу.
Для працівників, які набули стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, – медиків, педагогів, які набули до 1 жовтня 2017 року спеціального стажу не менше ніж 26, 6 років, також можуть скористатися пенсією за вислугу років.
Також артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів збережено право виходу на пенсію за вислугу років. Жінки, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до 6-річного віку, а також матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до 6-річного віку, набудуть право на пенсію у віці 50 років при наявності стажу 15 років. Якщо вихованням дитини займався батько, тоді це право поширюється і на нього.
Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, зокрема, в АТО, можуть виходити на пенсію за військовим законом, а також законодавством для них передбачено право дострокового виходу на пенсію за віком: чоловікам – 55 років і стажу не менше 25 років, жінкам – 50 і стажу не менше, ніж 20 років.
Громадянам, яким раніше була призначена пенсія за спеціальними законами, – держслужбовцям, науковцям, журналістам, прокурорам тощо. На сьогоднішній день ці особи отримувати муть пенсію за нормами страхового закону. Якщо ці особи не будуть згідні з таким переведенням за їхньою заявою їм буде відновлена раніше встановлена їм пенсія в меншому розмірі. Якщо такі особи продовжують працювати, і не подавали в органи пенсійного забезпечення інформацію про свою трудову діяльність, можуть звернутися з- відповідною заявою про дорахування їм певного стажу.
">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

">
Пенсії по-новому: Основні моменти нового пенсійного законодавства

Нагадаємо, в Україні 11 жовтня набула чинності нова пенсійна реформа. Відтак, у Львівській області з 11 жовтня 2017 року розпочали виплату пенсій, перерахованих з 1 жовтня.
Підготувала Галина Палажій,
IA ZIK
Читайте також: Стало відомо, коли українці отримають перераховані пенсії

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031