Авторизація

» » » В Україні ще немає правил розпорядження грошима Дорожнього фонду Finance.ua

В Україні ще немає правил розпорядження грошима Дорожнього фонду Finance.ua

В Україні ще немає правил розпорядження грошима Дорожнього фонду Finance.ua
Міністерство інфраструктури спільно з “Укравтодором” повинні невідкладно посилити роботу з обласними держадміністраціями та вирішити питання з порядком розпорядження коштами Державного дорожнього фонду. Про це після спілкування з представниками ОДА, в рамках огляду доріг у трьох областях, заявив віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.
“З подивом сприйняв інформацію від двох ОДА про те, що кінцевого розуміння, як здійснювати управління та утримання доріг місцевого значення, у них немає. І це фактично за два місяці до старту Дорожнього фонду”, — зазначив віце-прем’єр.
Він нагадав, що з 1 січня 2018 року в Україні запрацює Державний дорожній фонд і дороги перейдуть в управління обласних державних адміністрацій. Кабмін передбачив у проекті держбюджету-2018 11,4 млрд грн на розвиток доріг місцевого значення.
“Щоб ми не опинилися в ситуації, коли в деяких областях взимку дороги будуть нерозчищені і людям доведеться відчувати дискомфорт, Мінінфраструктури спільно з “Укравтодором” необхідно невідкладно посилити роботу з ОДА”, — зазначив Кістіон.
Крім усього іншого, відкритим залишається основне питання: хто ж буде розпорядником коштів Дорожнього фонду. Згідно з Бюджетним кодексом України, головним розпорядником субвенцій має бути центральний орган виконавчої влади. Міністерство фінансів наполягає, щоб “Укравтодор” оперував засобами Дорожнього фонду. Але це ніяк не узгоджується з децентралізацією, нарікають в ОДА.
“Якщо слідувати логіці реформи децентралізації, то розпорядником коштів — 35% від надходжень Дорожнього фонду — повинні бути саме ОДА. Тому логічно, щоб Мінінфраструктури вийшло з пропозицією до уряду — внести зміни в Бюджетний кодекс України. Тому Порядок розпорядження коштами Дорожнього фонду, який вже півроку розробляється Мінінфраструктури, цю проблему поки що не вирішує”, — вважає Кістіон.

Довідка Finance.ua:


Щорічно вартість ремонтних робіт на автошляхах України оцінюється в 60 млрд гривень.
За рейтингом якості доріг The World Economic Forum, Україна посідає 137 місце з 144.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Декабрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031