Авторизація

: ? ? ?

: ? ? ?
Останнім часом діалоги щодо Біткойна як найпопулярнішого уособлення криптовалют ніяк не вщухають. Його прозвали цифровим золотом, про нього не говорить тільки лінівий.
Спробуємо систематизувати основні тези, що спостерігаються навколо криптоейфорії:
Біткойни обмежені в своїх технічних можливостях, що заважає їх масштабному поширенню;
Біткойн занадто волатильний, щоб його можна було розглядати як інструмент заощадження, він просто ненадійний;
Золото також змінює свою вартість, але на відміну від Біткойна, воно відображає вартість грошей, в той час як Біткойн більшою мірою – актив, підживлений потоками спекулятивного капіталу;
У частині забезпечення реальної вартості Біткойна виділяють два основні сценарії. Вважається, що криптовалюта використовується для здійснення нелегальних операції на «чорному ринку», при цьому операції, що здійснюються, в основному закінчуються подальшою конвертацією в готівку.
Крім того, як інструмент заощадження – збереження вартості грошей у часі, всупереч гіперінфляції і втраті купівельної спроможності національної валюти;
Відповідно до закону Грешема: «Гроші, штучно переоцінені державою, витісняють з обігу гроші, штучно недооцінені ним».
Люди будуть більш охоче витрачати фіатні гроші, схильні до перманентного знецінення, але випущені державою, ніж децентралізовані криптовалюти;
Число операцій по роботі Біткойна гранично мале в маштабах всього світу. Причиною є великий обсяг енерговитрат, що в свою чергу багаторазово ускладнює або робить неможливим заміну традиційних грошей.
Крім того, висока комісія для здійснення мікроплатежів звужує сценарії його застосування до середніх і великих операцій;
Як і всі інші криптовалюти, Біткойн – неконтрольований і непередбачуваний;
Крім спекулятивної складової, ціна криптовалют складається з вартості майнінгу, витрати на який мають перманентно зростаючий тренд (їх можна прогнозувати);
Істотна спекулятивна складова ціни Біткойна (як і інших валют) неймовірно схильна до будь-яких негативних новин про регулювання ринку криптовалюта/бірж/обмінників/ICO.
Чи може Біткойн замінити золото зараз? – дуже сумніваюся. Думаю, Біткойн, як і раніше, ще занадто «нішевий» інструмент.
Історія його існування занадто мала, як і довіра до нього, особливо тієї частини консервативних інвесторів, які намагаються знайти тиху гавань для збереження своїх заощаджень у золоті.
За Біткойном або іншою криптовалютою, а скоріше навіть за технологією блокчейн – майбутнє! Поява чогось подібного в швидко зростаючому цифровому світі була неминучістю і питанням часу.
Упевнений, що криптовалюти – це не бульбашка, їх цінність перебільшена, що пов’язано з «хайпом». Після падіння ажіотажу котирування Біткойна можуть знизитися (хоча це може статися ще не скоро).
Як показала практика, деструктивні рухи регуляторів провідних країн світу надто сильно впливають на цей ринок і відлякують «венчурних» інвесторів. Адже затребуваність криптовалют пов’язана в тому числі з відсутністю регулювання якоюсь цифровою фінансовою демократією (охлократією).
Думаю, що криптовалюта ще знайде застосування в майбутньому: виробляться нові правила гри і зміниться їх формат.
З плином часу неминуча пора регулювання обороту ринку криптовалют, ICO і т.д.
Можливо, це ще одна з причин високої затребуваності, спроба встигнути до того, як глобальні регулятори знайдуть спосіб контролю або більш значущого впливу цифрового децентралізованого фінансового світу.
Біткойн – одна з перших криптовалют, яка вже демонструє певні технічні складності в обігу. Нові криптовалюти вже стають більш досконалими і думаю, з часом з’являться нові лідери криптоейфорії. Що ж, подивимося, попереду ще багато цікавого!
Олег Кузнецов, партнер Kreston GCG

Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Серпень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031