Авторизація

» » » Депутати запропонували легалізувати криптовалюту у якості фінактиву Finance.ua

Депутати запропонували легалізувати криптовалюту у якості фінактиву Finance.ua

Депутати запропонували легалізувати криптовалюту у якості фінактиву Finance.ua
У парламенті зареєстрований законопроект №7183-1 «Про стимулювання ринку криптовалют і їх похідних в Україні».
Ініціатором законопроекту став голова комітету Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка.
«Ми пропонуємо визнати криптовалюту фінансовим активом. Адже саме цей розділ законодавства в Україні є найбільш пристосованим до введення «крипти» в правове поле », – заявив Сергій Рибалка.
За його словами, потрібно стимулювати розвиток цього ринку. Сьогодні це не тільки можливість альтернативних інвестицій, але і потенційний поштовх для припливу інноваційних технологій, появи якісно нової ІТ-інфраструктури. В першу чергу, мова йде про технологію блокчейн, яка може використовуватися від публічних реєстрів до розвитку платіжних систем.
«Також ми пропонуємо стимулювання майнерів криптовалюти у вигляді знижених тарифів на електроенергію і максимально спрощеного оподаткування. Зокрема, не обкладати податком операції з інвестування в криптовалюту, і утримувати лише 2% збору до Пенсійного фонду на «виході», тобто при зворотному обміні в гривню », – сказав пан Рибалка.
Читайте також: Депутати пропонують дозволити майнінг і запровадити податок на операції з криптовалютами
Глава комітету відзначив, що держава повинна взяти на себе ліцензування професійних учасників ринку – бірж (які повинні отримати статус фінансових установ). «Треба захистити звичайних громадян від можливих шахрайств і зловживань. Все це ми прописали в законопроекті », – додав він.
Зазначимо, що термінологія у новій редакції законопроекту кардинально відрізняється від понять, запропонованих у проекті закону, поданому напередодні.
Криптовалюта – децентралізований цифровий вимір вартості, що може бути виражений в цифровому вигляді та функціонує як засіб обміну, збереження вартості або одиниця обліку, що заснований на математичних обчисленнях, є їх результатом та має криптографічний захист обліку. Криптовалюта для цілей правового регулювання вважається фінансовим активом.
Майнінг криптовалют – діяльність фізичних та юридичних осіб з проведення математичних розрахунків з метою отримання винагороди у вигляді одиниць криптовалюти;
Ринок криптовалют – сукупність фінансових установ, які надають фінансові послуги на ринку криптовалют відповідно до цього Закону, їх клієнтів, осіб, що здійснюють видобування (майнінг) криптовалют, а також система правовідносин між ними;
Професійні учасники ринку криптовалют – криптобіржі, інші фінансові установи, що надають фінансові послуги на ринку криптовалют, інвестори на ринку криптовалют (криптоінвестори), а також суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність з видобування (майнінгу) криптовалют;
Криптобіржа – юридична особа, що має статус фінансової установи та надає всі види фінансових послуг на ринку криптовалют.
Зазначається, що регулятором ринку криптовалют є державний орган, який здійснює державне регулювання та нагляд за діяльністю на ринках небанківських фінансових послуг (крім діяльності на ринках цінних паперів та похідних (деривативів), професійної діяльності на фондовому ринку та діяльності у системі накопичувального пенсійного забезпечення) на індивідуальній та консолідованій основі у межах та порядку, передбачених Законом України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930