Авторизація

» » » Держзакупівлі здешевили ліки для України, але ціни в аптеках досі завищені, – експерт

Держзакупівлі здешевили ліки для України, але ціни в аптеках досі завищені, – експерт

Держзакупівлі здешевили ліки для України, але ціни в аптеках досі завищені, – експерт
Держзакупівлі здешевили ліки для України, але ціни в аптеках досі завищені, – експерт
Ліки. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Виходячи із аналізу, який робив БФ «Пацієнти України» по трьох нозологіях, лікування яких наразі у програмі реімбурсації (гіпертензія, бронхіальна астма, діабет ІІ типу), є препарати, які в Україні дорожчі більше як в 10 разів ніж, наприклад, в Латвії та Угорщині.
Про це у коментарі ІА ZIK повідомила виконавчий директор БФ «Пацієнти України», експерт Реанімаційного пакету реформ Ольга Стефанишина.
«Раніше така проблема була і з ліками, закупленими за державний кошт, і з ліками в аптеках. З приходом міжнародних організацій цю проблему у державних закупівлях подолано: ціни, за якими закуповують для України ліки міжнародні організації, в рази нижчі, ніж ті, за якими закуповував МОЗ у 2014 році. Але в аптечному сегменті ситуація залишається незмінною», – зазначила вона.
Ольга Стефанишина пояснила, що така ситуація зумовлена складною та тривалою в часі процедурою доступу ліків на ринок України, а імпортери часто закладають у вартість ці ризики. Крім того, Україна є референтною країною для РФ, а в РФ ринок більший і ціни там вищі, тому виробники та імпортери тримають ціни високими в Україні.
«Наразі Уряд поступово намагається орієнтувати ринок на європейські ціни, наприклад Постанова КМУ № 862 від 09.11.2016 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» запроваджує обмеження ціни лікарських засобів, які є в програмі реімбурсації (гіпертензія, бронхіальна астма, діабет 2 типу) медіаною цін за такий лікарський препарат в референтних країнах. Такі зважені та поступові кроки в ціновому регулюванні ринку є доволі логічними через те, що різке запровадження обмежень може таким чином вплинути на ринок, що частину ліків припинять поставляти взагалі, а це неприпустимо оскільки пацієнти не мають припиняти лікування», – зазначає Стефанишина.
Детальніше читайте у статті «Дорого, але чи якісно? Питання і відповіді про імпортні ліки в Україні» на сайті ІА ZIK.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930