Авторизація

» » » Модернізувати енергомережі можна тільки за рахунок інвестицій, – польський експерт

Модернізувати енергомережі можна тільки за рахунок інвестицій, – польський експерт

Модернізувати енергомережі можна тільки за рахунок інвестицій, – польський експерт
Модернізувати енергомережі можна тільки за рахунок інвестицій, – польський експерт
Фото: dt.ua
Україні необхідно створити прозорі і конкурентні ринкові механізми стимулювання інвестицій для поліпшення ситуації в енергетичному секторі.
Таку думку в інтерв’ю газеті «Сегодня» висловив консультант із питань енергетики із 11-річним досвідом, екс-керівник одного з енергопідприємств Польщі Мачей Гаєвський.
«Секрет [плачевного стану української енергетики] у стимулах, у мотивації. У традиційній системі тарифоутворення і субсидування енергетики, яка дісталася Україні від Радянського Союзу, енергопідприємствам не вигідно інвестувати в мережі, турбуватися про якість обслуговування, бути інноваційними або нести хоч якісь ризики», – зазначив експерт.
За його словами, європейський рецепт вирішення цієї проблеми дуже простий – створити прозорі і конкурентні ринкові механізми всюди, де це економічно обґрунтовано, тобто у виробництві та продажі електроенергії.
Він зазначив, що підвищити якість послуг для населення неможливо без модернізації електромереж. «Є такий спеціальний показник в енергетиці – середній час відключення електроенергії для одного споживача на рік. У Польщі він становить 250 хвилин, це не багато. В Україні – як мінімум, у 7 разів вище. Відключення можна знизити шляхом підвищення ефективності роботи енергетиків, в першу чергу, завдяки так званим плановим роботам», – підкреслив М. Гаєвський.
За словами експерта, наразі обленерго в Україні фактично позбавлені можливості вкладати гроші в реконструкцію і будівництво нових мереж. «Держава встановлює для них тарифи на передачу електроенергії, які покривають лише поточні витрати», – зазначив експерт.
М. Гаєвський підкреслив, що стимулююче тарифоутворення (RAB-регулювання тарифів) працює в багатьох країнах світу і довело свою ефективність. «Так, це дає можливість компанії збільшити прибуток, але саме за рахунок нього компанія замінює дроти, обладнання. Реінвестування прибутку – це єдина можливість для компаній модернізувати свої потужності в умовах, коли отримати кредит майже нереально», – додав він.
Нагадаємо, раніше глава НКРЕКУ Дмитро Вовк заявляв, що запровадження RAB-регулювання тарифів для енергетики – це вимога Європейського Союзу, донорів України, а також ряду нормативних актів України. Впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС в частині імплементації Директиви 2009/72 / ЄС, а також Енергетичною стратегією України до 2035 р
Раніше віце-прем’єр Володимир Кістіон в інтерв’ю »Інтерфакс-Україна» заявив, що Кабінет Міністрів України підтримує підходи і філософію, закладені в RAB-тарифи для підприємств енергетичного сектора. На думку президента Енергетичної асоціації України Василя Котка, RAB-регулювання дозволить енергокомпаніям більше інвестувати в модернізацію мереж.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930