Авторизація

» » » Альтернативні законопроекти щодо підвищення пенсій нереалістичні, – Мінфін

Альтернативні законопроекти щодо підвищення пенсій нереалістичні, – Мінфін

Альтернативні законопроекти щодо підвищення пенсій нереалістичні, – Мінфін
Народні депутати активно реєструють нереальні до виконання законопроекти на соціальну тематику. Серед останнього така ситуація мала місце щодо пенсійної реформи. Усі п’ять альтернативних законопроектів щодо підвищення пенсій отримали негативні висновки Міністерства фінансів. Мова йде про проекти законів №6614-1 (ініціатор Каплін С. М., БПП), №6614-2, 6614-5 (Опоблок), №6614-3 («Самопоміч»), №6614-4 (РПЛ, НФ). Вони були подані народними депутатами як альтернативні до урядового проекту закону №6614, який був прийнятий в цілому 3 жовтня.
Про це інформує прес-служба ВГО «КВУ».
За висновками Мінфіну, до жодного із п’яти законопроектів не було подано фінансових розрахунків щодо джерел походження коштів для реалізації відповідних ініціатив. При цьому народні депутати було зобов’язані подати такі розрахунки згідно із ч.1. ст.27 Бюджетного Кодексу. Усі 5 законопроектів отримали негативні висновки міністерства як такі, що неможливо реалізувати за браком фінансових ресурсів.
Крім того, Мінфіном раніше було надано негативні висновки щодо законопроектів «Батьківщини» про індексацію пенсій (№4319, №2747) та виплати повного обсягу пенсій для працюючих пенсіонерів (№2698, подано спільно із депутатами «Самопомочі», «Волі Народу» та БПП). За оцінкою міністерства для реалізації цих ініціатив було потрібно додатково понад 32 млрд. грн.
«В Україні є проблема взаємодії між законодавчою і виконавчою гілками влади. Народні депутати реєструють законопроекти, але при цьому не вказують, звідки взяти кошти на їх реалізацію. Лише щодо пенсійної реформи у ВР зареєстровано понад 100 законопроектів, більшість із яких є нереалістичними до виконання. До прикладу, народний депутат Сергій Каплін у законопроекті №6614-1 запропонував підвищити мінімальну пенсію до 10 тис. грн., але не пояснив, звідки взяти кошти на таке значне зростання. Зрештою, законопроект отримав негативний висновок Мінфіну, як і сотні подібних «соціальних» ініціатив», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Три з п’яти альтернативних законопроектів щодо пенсійної реформи також отримали негативні висновки Головного науково-експертного управління Ради – їх було рекомендовано повернути на доопрацювання. Щодо проектів законів №№6614-4, 6614-5 ГНЕУ не було надано узагальнюючих висновків.
Інформація в рамках проекту «Дослівно».
Копії експертних висновків Мінфіну щодо законопроектів по пенсійній реформі доступні за посиланням. Матеріали було отримано ВГО КВУ у відповідь на інформаційний запит.
Проект «Дослівно» аналізує як політичні сили, окремі політики виконують свої обіцянки. Експерти Комітету виборців перевіряють і досліджують публічні вислови політиків, законотворчі ініціативи, виборчі програми.
Читайте також: Як, коли і чиї пенсії зміняться: пенсійна реформа у цифрах

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930