Авторизація

» » » В органах влади повідомили подробиці біометричного контролю на кордоні з Росією

В органах влади повідомили подробиці біометричного контролю на кордоні з Росією

В органах влади повідомили подробиці біометричного контролю на кордоні з Росією
Органи державної влади України повідомили деякі особливості функціонування нового механізму щодо посилення контролю за в’їздом та виїздом іноземців відповідно до рішення РНБО від 10 липня 2017 року.
Про це йдеться у відповіді на інформаційні запити видання «Європа без бар’єрів».
Державна прикордонна служба у відповідь на питання про те, яких категорій іноземців стосуватиметься фіксації біометричних даних на кордоні (посадовці називали варіанти «для громадян країн міграційного ризику» та для всіх іноземців, «крім держав, з якими Україна має відповідні угоди») повідомила, що фіксація біометричних даних на кордоні стосуватиметься всіх без винятку іноземців, незалежно від країни походження.
«Відповідно до Плану (організації виконання Указу Президента України) визначено забезпечити фіксацію біометричних даних іноземців, у тому числі громадян Російської Федерації, та осіб без громадянства під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду без визначення окремих категорій іноземців», – сказано у відповіді.
Водночас ДПСУ не змогла однозначно відповісти на питання, чи залежатиме необхідність фіксації біометричних даних від типу паспорта (раніше називалися версії, що власники біометричних паспортів не здаватимуть відбитки).
«Порядок фіксації біометричних даних іноземців – власників різних паспортних документів (біометричних та не біометричних) опрацьовується відповідними уповноваженими центральними органами виконавчої влади України. Державна прикордонна служба готова до здійснення прикордонного контролю іноземців – власників всіх типів паспортних документів», – сказано в повідомленні.
У відповідь на питання про те, чи фіксація біометричних даних буде відбуватися при кожному перетині кордону, в ДПСУ повідомили, що опрацьовують «технічні можливості фіксації біометричних даних (відбитків пальців рук та їх кількості) під час першого в’їзду в Україну та проведення їх верифікації й ідентифікації під час наступних в’їздів».
В МЗС повідомили, що на виконання рішення РНБО було розроблено проект спільного наказу МЗС, МВС, СБУ «Про затвердження Вимог до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію», після ухвалення якого втратить чинність наказ МЗС від 26.07.11 №196, який визначає перелік країн міграційного ризику на даний час.
Таким чином, це може вирішити поставлене раніше питання про імовірну правову колізію, що могла виникнути після внесення Російської Федерації до списку «візових» країн.
У ДПСУ підтвердили, що на придбання засобів ідентифікації на виконання рішення РНБО передбачено 300 мільйонів гривень.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930